• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

SÜNGÜ, BAŞVURUDA BULUNDU

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1405 defa okundu.
SÜNGÜ, BAŞVURUDA BULUNDU

Sosyal Güvenlik Kurumu Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele Daire Başkanlığı görevinden istifa ettikten sonra AK Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan Yakup Süngü, ilçelerden ve merkezden gelen coşkulu bir kalabalık eşliğinde AK Parti İl Binasına giderek başvurusunu gerçekleştirdi.

 Sosyal Güvenlik Kurumu Kayıt Dışı İstihdam İle Mücadele Daire başkanlığı görevinden istifa etmesiyle tüm gözleri kendisine çeviren Yakup Süngü, ilçelerden ve merkezden gelen destekçileriyle AK Parti İl Başkanlığında resmi başvurusunda bulundu. Bingöllü Başarılı Bürokrat, başvuru yaptıktan sonra Saray Park’ta kendisini yalnız bırakmayan destekçileriyle bir araya geldi.

Yönetimde ve siyasette “temsilde adalet, tercihte liyakat” ilkesini kendisine şiar edindiğini belirten Süngü, İlimizin kalkınması, insanlarımızın barış içinde yaşaması, sağlıklı ve güvenli yarınlarımız için “Yeni Türkiye”nin “Yeni Bingöl” Stratejisini oluşturmak ve hayata geçirmek için 17 yıllık kamu hizmeti ve yöneticiliği tecrübemden yola çıkarak Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim” dedi.

“Yeni Türkiye anlayışıyla 2023 siyasi vizyonuna doğru yol alan ülkemizde; ilimizin de bu değişimi hissetmesi ve dönüşüme ortak olabilmesi için “Yeni Bingöl” sloganıyla yola çıktıklarını vurgulayan Süngü, İleri demokrasi, insani kalkınma, yaşanabilir çevre, güçlü ekonomi ve öncü ülke ilkeleriyle hazırlanan hükümet programı ve 2023 vizyonunu hayata geçirme yolunda başlatılan büyük projeler “Güçlü Türkiye” için umut verici olacağını söyledi.

İlimizin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin ve özellikle genç işsizliğinin önlenmesi, istihdam olanaklarının artırılması ve emek yoğun işletmelerin açılması için özel sektörle birlikte gerekli çalışmaları yapacağını belirten Süngü. “Mesleki eğitim ve mesleki yönlendirmede, ilimizde yatırım yapılacak sektörlere yönelik insan kaynakları planlamasının dikkate alınmasını sağlayarak uzun vadede işsizlik sorununu asgariye indirecek projelere öncülük edeceğim” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN