• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SÜNGÜ, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

18 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2130 defa okundu.
SÜNGÜ, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Yakup Süngü, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Bingöl milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi, Ak Parti cephesinde başlayan aday adaylığı yarışı hız kazandı.

Pazar günü sabah yerel basın temsilcileriyle bir araya gelen Yakup Süngü, AK Parti Bingöl milletvekili aday adaylığını açıkladı.

İleri demokrasi, insani kalkınma, yaşanabilir çevre, güçlü ekonomi ve öncü ülke ilkeleriyle hazırlanan hükümet programı ve 2023 vizyonunun hayata geçirme yolunda başlatılan büyük projelerin “Güçlü Türkiye” için umut verici olacağını kaydeden Süngü: “Bu çerçevede hazırlanan ‘yeni Türkiye’ anlayışıyla 2023 siyasi vizyonuna doğru yol alan ülkemizde; ilimizin de bu değişimi hissetmesi ve dönüşüme ortak olabilmesi için ‘yeni Bingöl’ sloganımızla yola çıkarak Cumhuriyet tarihinin en büyük demokratikleşme ve değişim hamlesine imza atan Ak Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim” dedi.

‘TEMSİLDE ADALET, TERCİHTE LİYAKAT’

‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ ilkesinden hareketle ‘Kardeşlik Projesinin’ hayata geçirilmesi ve kalıcı barışın sağlanması için aktif katkı ve katılım sağlamayı hedeflediğini kaydeden Süngü, şunları aktardı: “Yeni Türkiye’nin 2023 vizyonuna uygun, ‘Yeni Bingöl Stratejisi’ni oluşturup, eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, tarımdan çalışma hayatına kadar kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörler tarafından gerçekleştirilebilecek politika ve tedbirlerin yer aldığı eylem planları hazırlanması, İlimizin en önemli sorunlarından biri olan işsizliğin önlenmesi, istihdam olanaklarının artırılması ve emek yoğun işletmelerin açılması için özel sektörle birlikte gerekli çalışmaların yapılması, yönetimde ve siyasette ilimizin tüm bölgeleri açısından ‘temsilde adalet, tercihte liyakat’ ilkesinin hâkim olması, yerel düzeyde insan odaklı yönetim anlayışını hâkim kılıp, ‘sorun üreten’ değil ‘sorun çözen idare’ anlayışının oluşturulması, Milletin değerleriyle barışık, ilimizin maddi ve manevi kalkınmasını şiar edinen ahlaki yozlaşmayla mücadele etmek için ilimizdeki sivil toplum örgütleri başta olmak üzere, dernekler, vakıflar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte ortak hareket edilmesi, Belli bir bölgenin ya da ilçenin değil, Bingöl’ü tüm ilçe ve köylerini aynı vücudun parçası sayıp her yere ve yöreye aynı mesafede duran bir anlayışla hizmet edilmesi, Doğası, sanayi atıklarıyla henüz kirletilmemiş Bingöl’ün yaylalarını doğa turizmine kazandırılması, organik tarım ve hayvancılık yapılması için gerekli planların yapılması, Yerel yönetimlerle işbirliği içinde Bingöl’ün yüz yıl sonrasını düşünerek, ilimizin daha modern bir kent olması için el ele verip yeni imar, peyzaj, vb. projeleri birlikte hayata geçirilmesi, Konusunda gerekli çalışmalar yapılacak, be temel ilke ve prensiplerden asla taviz verilmeyecektir. İlimizin gelişme ve kalkınmasına katkı sağlayan değerli büyüklerim eski Milletvekillerimize de bu hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

YAKUP SÜNGÜ KİMDİR?

Yakup Süngü, 05 Kasım 1973’de Bingöl’de doğdu. Yenisu Köyü ilkokulundan mezun olduktan sonra ortaokul ve lise öğrenimini Bingöl İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimin bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalında tamamladı. Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde “Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Temel Eğitimi” ile “Avrupa Birliği Uzmanlık Eğitimi”ne katıldı.

1998 yılında SSK Sigorta Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan, 2001 yılında müfettiş, 2008 yılında Başmüfettiş oldu. 2004-2007 yılında SSK Sigorta Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, 2007-2011 yıllarında SGK Ankara İl Müdürlüğünde Merkez Müdürü ve İl Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunan Süngü, 2011 yılında itibaren SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Kayıt Dışı İstihdamın Mali Etkileri, Türkiye ve Avrupa Birliği Ülkelerinde Kayıt Dışı İstihdam ve Alınan Önlemler konularında tezler hazırlayan Süngü’nün; sosyal güvenlik hak ve yükümlülük, kayıt dışı istihdamla mücadele stratejisi gibi istihdam ve sosyal güvenlik alanında çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. İngilizce bilen Süngü, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN