• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SU SORUNUNA ÇÖZÜM TALEBİ

24 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
635 defa okundu.
SU SORUNUNA ÇÖZÜM TALEBİ

Solhan Halime Pınar Mahallesi’nde suların kesilmesine tepki gösteren vatandaşlar, ilçede özellikle bir bölgede suyun akmaması ve haftalar geçmesine rağmen sorunun çözülmemesini anlamadıklarını dile getirip sorunun çözümü talebinde bulundular.

Solhan Belediyesi’nin ilçedeki su sorununa yönelik çözüm üretmek için kaynak çalışmaları yürüttüğünü ancak Halime Pınar Mahallesi’nde su sorunun devam ettiğini söyleyen mahalle sakinleri, sorunun çözümünü talep ettiler.

2-3 haftadır sabah namazı dolaylarında suların kesildiğini, bazı bölgelerde öğlenden sonra bazı bölgelerde ise daha geç saatlere kadar kesintinin devam ettiğini söyleyen vatandaşlar, şu ifadeleri kullandılar: “Solhan’ın su sorunu süre gelen bir sorundur. Her yıl Solhan Belediyesi belli çalışmalar ile soruna çözüm getirme gayretindedir ancak sorunun devamını engelleyici bir şey yapılmamıştır. Kaynaklardan gelen su ile ilgili yeterlilik söz konusu iken ilçede suyun orantılı olarak akmaması büyük bir sıkıntıdır. Özellikle Halime Pınar Mahallesi’nde belli bir bölgede bu sorunun daha çok olması kaynak ile ilgili değil şebekeler ile ilgili bir sorunun olduğunu göstermektedir. Suyun bahçelerden dolayı aşırı kullanımı ve bazı bölgelerde kaçak kullanımın olduğu dile getirilmektedir. Belediyemizin bu konuda bir çalışma yapması gerektiğini düşünüyoruz. Bir tarafta su bulamayanların diğer tarafta aşırı kullanım yapanların olması dağılımda adaletsizliği gösteriyor. Varsa kaçak kullanım yapan vatandaşların diğer din kardeşlerin hakkına girmemeleri için bundan vazgeçmeleri gerekirken belediyemizin de hizmette adalet ilkesi gereği bu konuya çözüm getirmesi gerektiğine inanıyor ve sorunun çözümü için çalışmaların yapılmasını istiyoruz.”

“SULARIN TAHLİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Solhan Yeni Mahalle sakinleri, sularda son dönemlerde koku geldiğini iddia edip sorunun çözümünü istediler.

Mahallede özellikle farklı bölgelerde su içtiğinde Yeni Mahalle’de sudan bir koku geldiğini belirten bir vatandaş, suyun tahlil edilmesi gerektiğini söyledi.

Belediyenin farklı noktalarda su numuneleri alıp tahlil etmesini talep ettiklerini söyleyen vatandaş, “olası sıkıntının giderilmesi için tahlilin yapılması önlem alınması için önemlidir. Eğer bir sıkıntı varsa bunun çözülmesi halkımızın sağlığı için ayrıca önem arz ettiği için belediyemizden bu konuda bir çalışma ve duyarlılık bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN