• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

SU BASKINLARI VATANDAŞLARI MAĞDUR ETTİ

2 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1125 defa okundu.
SU BASKINLARI VATANDAŞLARI MAĞDUR ETTİ

Solhan’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı evlere su basması sonucu vatandaşlar mağdur oldu. Yeşilova Mahallesi’nde D-300 karayolu kuzeyinde bulunan bir evin giriş katının yarısına kadar su gelmesi vatandaşları zor durumda bıraktı.

 Geçtiğimiz hafta ilçede yoğun olarak yaşanan yağmur sonrası su taşkınları meydana geldi.

Kent merkezinde geçtiğimiz hafta meydana gelen ve 3 gün süren sağanak yağış nedeniyle Yeşilova Mahallesi’nde D-300 karayolu menfezinin tıkanmasıyla bazı evleri su bastı. Yaşanan su baskınları nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu.

Yoğun yağış ile meydana gelen su taşkınları Yeşilova Mahallesi Mizgeft bölgesinde Halis Karabulut ile Şahin Karabulut’a ait evlere su baskını meydana geldi.

Şahin Karabulut’un evinin önünde  Solhan Belediyesi’ne ait iş makinesi kazı çalışması yaparak mağduriyeti aza indirmeye çalışsa da Halis Karabulut isimli vatandaşın evinin yanında suyun önünün açılamamasından evlerin birinci katının yarısı hizasına su doldu.

AYNI MEVKİDE İKİNCİ SU BASKINI

Daha öncede aynı bölgede su baskınının yaşandığını ve sorunun çözümü için gerekli merciler ile irtibata geçtiklerini ancak gerekli çalışmanın yapılmadığını söyleyen semt sakinleri, "evlerimizin olduğu bölgede daha önce de su baskını yaşanmıştı. D-300 Karayolları kuzeyinden gelen suyun güneye geçmesi gereken  menfez tıkanmış durumdadır. Daha önce su baskınında fotoğraflar ile sorunu göstermeye çalıştığımız bir dilekçe ile durumu Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne ilettik. Teknik personeller gelip inceleme yaptıklarında menfezin dolmasından suyun karşı tarafa geçmemesinden dolayı mağduriyetin yaşandığını kabul ettiler ancak menfez yapımının sıcak asfalt çalışmasının yapılması ile yapılacağını belirttiler. Sıcak asfalt çalışması yapılmadığından menfez de yapılmadı. Yine yağmurun sağnak olması ile su baskını meydana geldi. menfez kapalı olduğundan yine evlere su baskını sonucu mağduriyet yaşandı. Gereğinin yapılmasını ve sorunun kısa sürede çözülmesini istiyoruz" şeklinde konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN