• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:10
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

STK’LARDAN ORTAK TEPKİ

14 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
24403 defa okundu.
STK’LARDAN ORTAK TEPKİ

Hz. Muhammed(sav) ve Kutsallarımıza yönelik çirkin karikatürler çizilmesine tepki gösteren STK’lar, yaptıkları yazılı basın açıklamasında; “bu çirkin karikatürleri çizen ve kendileri birer Truva atı olan, medya organlarını kınıyor ve lanetliyoruz. Kininizden geberin diyor ve yetkilileri söz konusu yayın organlarına; kutsallara hakaret, halkı ifsad eden ve provakatif bu tavırlarından dolayı göreve davet ediyoruz” dediler.

Solhan’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları, Hz. Muhammed(sav) ve Kutsallarımıza yönelik çirkin karikatürler çizilmesine tepki gösterdiler.

Solhan’da faaliyet gösteren; İHH Solhan Şubesi, Çağrı-Der, Eğitim Bir-Sen Solhan Temsilciliği, Solhan-Der, Kamaran Tutel Derneği,  Solhan Genç Memur-Sen, Solhan Diyanet-Sen Temsilcisi ve Ginç-Der ortak yazılı basın açıklaması yaptılar.

“Peygamber, mü’minler için kendi nefislerinden daha öncelikli/evlâdır…” (33 Ahzâb 6) ayeti kerime ile başlayan yazılı basın açıklamasında; “Biz Müslümanlar, imtihan gereği bir çok musibete ve belaya karşı sabreder ve ecrini Alemlerin rabbinden bekleriz. Kimi zaman dışlanır, kimi zaman horlanırız ve tüm bunlara karşı dişimizi sıkar sükut ederiz. Lakin söz konusu canlarımızdan evla olan, Resulümüz ve müminlerin izzeti ise canımız pahasına olsa bile, densizlere karşı taviz vermeyeceğimizi herkes bilmelidir.” denildi.

“İSLAM’A VE PEYGAMBER (SAV)’E YAPTIKLARI İLK HAKARET DEĞİLDİR”

Açıklamada; “Malumunuz, geçen gün Özgür Gündem Gazetesi’nin 09 Mart 2016’daki sayısında ve önceki gün ise “Sakarya Mizah” adlı dergi de Hz. Muhammed (sav) ve Kutsallarımıza yönelik çirkin karikatürler çizildi. İslam düşmanlarının tüm bu hazımsızlığı, İslam ahlakı ile ahlaklanan kadınlarımızı kendi necis ideolojileri uğruna sömüremeyişinden kaynaklandığını gayet iyi bilmekteyiz. Kadının özgürleştirilmesinden kasıtları, kadını bir meta olarak kullanabilme ve kadın üzerinden tarih çöplüğüne atılan bir takım fasid ideolojilerin yeniden hortlatılması olduğu aşikardır. Bir toplumu ifsad etmenin en etkin yolunun, kadının ifsad edilmesinden geçtiğini bilen şer odakları, organize bir şekilde ihalesini batılı ağababalarından aldıkları vazifelerini en çirkin bir şekilde yürütüyorlar. Bilhassa Kürdistan’da, İslam düşmanlığı içerisinde olan alçak zihniyet, içinde boğulduğu cehaletin ve karanlığın faturasını her seferinde İslam’a kesmekle, güya kendilerine çağdaşlık payesi vermektedirler. Fırsat buldukları her an kinlerini açığa vurmaktan çekinmeyen bu melun zihniyet sahipleri son olarak Özgür Gündem adlı gazetede, Peygamber Efendimizin (sav) “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadis-i şerifine atıfta bulunarak terbiyesizlik yapma hadsizliğinde bulundular. Halil İncesu adlı karikatüristin çizimiyle yapmış olduğu bu hakaretin, Fransa’da Charlie Hebdo dergisinin Efendimiz(sav)’e yaptığı hakaretten aşağı kalır yanı yoktur. Kısaca Fransızların Peygamber ve din düşmanı olan Charlie Hebdo dergisinin yerini Türkiye’de Peygamber ve din düşmanı olan Özgür Gündem gazetesi, Renald Luzier (Luz)  yerini de Halil İncesu almıştır. Yapılan bu saldırı, bu güruhun İslam’a ve Peygamber (sav)’e yaptıkları ilk hakaret değildir. Hepimizin hatırladığı gibi geçen yıl da küçük yaştaki evlilikleri bahane ederek peygamberimize hakaret etmişlerdi. Yine hatırlanacağı üzere bu zihniyet; Silopi, Cizre ve Diyarbakır gibi bazı yerlerde çarşaflı kadınları zincirleyip güya tesettürlü bayanları köle görerek hakaret etmişti.  Bununla yetinmeyip Van’da “Em ne emanetin, em jinin”, “Namus’un, toplumsal bir kabus” pankartlarını asarak Hz. Muhammed’in Veda hutbesine “Kadınlar size Allah’ın emanetidir” hadisini hedef almışlardı. Ahlaksızca ve sapkın fikir ve davranışların yaygınlaşması için yaptıkları çalışmaların ise haddi hesabı yoktur.” denildi.

“MÜSLÜMANLAR OLARAK KİMSENİN KUTSALINA VE DEĞERLERİNE SALDIRMIYORUZ”

Öncelikle Kürtler’in değerleri olan İslam’la barışık bir millet olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kürtler, kendi kültürel değerlerini İslam’la yoğurmuş bir millet iken özellikle İslam düşmanlığını yapan, Kürtlerin değerleriyle oynayan Özgür Gündem ve yandaşları hiçbir zaman muvaffak olamayacaklarıdır. Ancak biz biliyoruz ki onlar, bu saldırılarını bir hesaba binaen yapmaktalar. Bu hesaplardan birincisi Müslüman Kürt halkını, asli kimliği olan İslam’la bağlarını kopartmak ve içi boş batıl-beşeri ideolojilere tabi kılmaktır.  Diğer bir hesap ise yapmış oldukları bu İslam karşıtı saldırı ile Batılı devletlerin gözüne girmek ve bakın biz de sizin gibi çağdaşız, deyip onlardan bir aferin veya Müslümanlarla savaşmak için birkaç silah almaktır. Onun içindir ki İslam’a olan kinlerini bu tür hakaretlerle belli zamanlarda ifşa etmektedirler. Ancak Rabbimize hamdolsun ki yaptıkları bu hakaretler cevapsız kalmadı ve kalmayacaktır. Müslüman Kürt halkı, hiçbir zaman bu onursuzca saldırılara prim vermedi ve inşallah vermeyecek de. Bizler de bugün olduğu gibi bunların pisliklerini ifşa edeceğiz ve onların gerçek niyetini Müslüman halkımıza anlatacağız. Müslümanlar olarak kimsenin kutsalına ve değerlerine saldırmıyoruz. Bizim dini değer ve kutsallarımıza da kimsenin saldırmaya hakkı yoktur. Dini değer ve kutsalları alay konusu edinmek, hakaret etmek sanatsal faaliyet de düşünce özgürlüğü de değildir. Bu açık bir şekilde din düşmanlığıdır. İslam ve Peygamber düşmanlığıdır. Bunu yapanlar toplumsal huzuru bozmak isteyen fitnecilerdir. Halkı açık bir şekilde kin ve nefrete sevk ettikleri için aynı zamanda nefret suçu da işlemekteler. Müslümanlar olarak İslami değerlere ve Peygamber (sav)’e yönelik hiçbir saldırıyı, aşağılamayı, hakareti, terbiyesizliği affetmek, görmezden gelmek veya tolerans tanımak gibi bir lüksümüz yok bizim olamaz da! Buradan, bir kez daha bu çirkin karikatürleri çizen ve kendileri birer Truva atı olan, medya organlarını kınıyor ve lanetliyoruz. Kininizden geberin diyor ve yetkilileri söz konusu yayın organlarına; kutsallara hakaret, halkı ifsad eden ve provakatif bu tavırlarından dolayı göreve davet ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN