• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

STAJER ÖĞRENCİLERE MÜJDE

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
773 defa okundu.
STAJER ÖĞRENCİLERE MÜJDE

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan ilçe işletme belirleme komisyonu toplantısında Meslek Liseleri 4’üncü sınıf öğrencilerini yakından ilgilendiren kararlar alındı. Komisyonda işletmelere giden öğrencilere ücret ödenmesi kararlaştırılırken artık isteyen her öğrencinin işletmelere gönderilmeyeceğine de dikkat çekildi.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İlçe İşletme Belirleme Komisyonu toplantısı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan Başkanlığı’nda ve İlçemizde mesleki eğitim veren Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Erbil Erçin ile Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Bilal Ataş’ın da bulundukları komisyon 6 Mayıs 2016 Cuma günü toplandı.

MESLEK LİSELERİ 4 SINIF ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE…

Komisyon toplantısı hakkında bilgi veren ve önümüzdeki eğitim öğretim yılı için önemli kararların alındığına dikkat çeken İlçe İşletme Belirleme Komisyonu Başkanı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Zülfü Çalışkan, “Toplantıya ilçemizde eğitim verilen 8 alanın temsilcileri ve işletme temsilcileri katıldı. Buna göre gelecek yıl işletmeye giderek son sınıf öğrencilerinin kesinlikle not üstünlüğü ve disiplin cezası almayan öğrenciler arasından olması gerektiği kararlaştırıldı. Böylece artık gelişi güzel canı isteyen değil başarılı olan ve okulda disiplin cezası almayan öğrenci işletmeye gidebilecek. Ayrıca işletmeye giden öğrencimizin sigortası yapılacağı gibi kendisine asgari ücretin 1/3 kadar yani yaklaşık 430 TL de 8 aylık cep harçlığı verilecek. Önümüzdeki yıl İlçemizde iki okulumuzda yaklaşık 40 öğrencinin işlemeye gitmesi bekleniyor. Ayrıca gelecek yıl öğrenci alacak ve Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun’un (ki kendisine eğitim camiası adına minnettarız) büyük emekleri ile açılacak olan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi)’nin tüm 4’üncü sınıf öğrencileri de ayda brüt 430 TL civarında cep harçlığı alacak olması da mesleki ve teknik eğitime ivme kazandıracaktır. Kısaca; işletmeye notları 5.00 da olsa disiplin cezası olan öğrenci gidemeyeceği gibi işletmeye giden öğrenci brüt 430 TL civarında cep harçlığı alacaktır. Alınan kararın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN