• Dolar Alış / Satış: 8.624 / 8.64
  • Euro Alış / Satış: 10.307 / 10.326
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:47

SPORCULAR SAHAYI TEMİZLEDİLER AMA…!

16 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
802 defa okundu.
SPORCULAR SAHAYI TEMİZLEDİLER AMA…!

Bingöl birinci amatör ligde mücadele eden Solhan Gençlerbirliğispor Kulübü, maçlarının Solhan’da oynanması için ilçe stadını kardan temizlemek istediler ancak temizliğin insan günü ile olamayacağını söyleyen kulüp yöneticileri kar savurma aracı ile sahanın temizlenmesini talep ettiler.

Bingöl Amatör Lig’de mücadele eden Solhan Gençler Birliği Spor, ikinci yarının başlaması ile maçlarını sahasında oynamak için yoğun çaba sarf ediyor. Sahanın kar ile kaplanmasından dolayı kendi evinde oynanması gereken karşılaşmaları da Bingöl’de oynamak zorunda kalan Solhan Gençlerbirliğispor Kulübü yönetici ile sporcuları geçtiğimiz hafta sahayı temizlemek için çalışma yaptılar. Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürünün de katıldığı çalışmalarda kulüp yöneticileri sahanın kar küreme ile temizleyemeyeceklerini belirttiler.

Sahanın bir kısmını temizleyen kulüp, tamamını temizleyemediğinden dolayı hafta sonu Solhan’da oynanması gereken karşılaşmayı da Bingöl’de oynamak zorunda kaldı.

Sahanın temizlenmesi için Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ile görüştüklerini ve Kaymakam Okumuş’un da olumlu baktığını dile getiren ancak Bingöl’den iş makinesinin sahaya sokulmayacağı bilgisi ile bu talebin de karşılanmadığını belirten kulüp yöneticileri, Bingöl ve Genç ilçesinde sahanın temizlenmesinin yapıldığını ancak Solhan’da bu talebin karşılanamayacağı bilgisinin paylaşıldığını aktardılar.

Sporcuların akşamları antrenman yaptığını gündüz de saha ile zaman geçirmeleri durumunda hiçbir verimin alınamayacağını belirten kulüp yöneticileri, sahanın temizlenmesinde kendilerine katkı sunan sporcu ve taraftara teşekkür ederken karın küreklerle atılamayacağından dolayı Bingöl ve Genç ilçesinde olduğu gibi kar savurma aracı ile sahanın temizlenebileceğini belirtip sahanın temizlenmesi ve sahalarında oynanması gereken karşılaşmaları Solhan’da seyircileri önünde oynamak istediklerini belirttiler.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN