• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOSYAL HİZMET MERKEZİ AÇILDI

28 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
222 defa okundu.
SOSYAL HİZMET MERKEZİ AÇILDI

Özdemir: ‘Solhan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz; Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Solhan Kültür Merkezi binasında fiilen açılmıştır.’ dedi.

Solhan Sosyal Hizmet Merkezi, Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde Solhan Kültür Merkezi binasında açıldı. 

Merkeze dair bilgi veren Solhan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seyfettin Özdemir; “Merkezimiz 1 psikolog, 2 sosyal çalışmacı, 1 PDR ve 1 sosyolog olmak üzere 5 meslek elemanı ve 1 memur ile hizmete açılmıştır. Bünyemizde çalışan meslek elemanlarımız ve tüm destek elemanı personellerimizle Solhan ilçemizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla vakit kaybetmeksizin çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Türkiye’nin 2023’e doğru tarihsel yürüyüşünde, müreffeh bir toplum için; güçlü aileler, mutlu bireyler, zamanın ruhunu yakalayan, değişimi yönetebilen, buna yönelik dönüşümü gerçekleştiren, sosyal riskleri önleyici sosyal yardım ve hizmet çalışmalarını yürüten, bu hizmetleri ihtiyaç sahiplerine hızlı ve kaliteli sunan Müdürlük olmak vizyonu ile çalışmalarımızı merkezden yerele kadar getirmiş vaziyetteyiz. Solhan ilçemizdeki tüm dezavantajlı vatandaşlarımız artık il merkezine gitmeden müracaatlarını yapabileceklerdir. Görev, yetki ve sorumluluğumuz kapsamında sosyal hizmet müdahalesinin ve takibinin gerçekleştirilmesi, çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici, rehberlik ve danışmanlık odaklı sosyal hizmetlerin, hizmete erişim kolaylığı esasıyla bir arada ve gerektiğinde kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile işbirliği içinde sunulduğu, sosyal hizmet merkezlerinin, kuruluş ve işleyişine ilişkin tüm iş ve işlemleri yapmak amacıyla bünyemizde Sosyal Ekonomik Destek Birimi, Evde Bakım Hizmetleri Birimi, Kadın Hizmetleri Birimi, Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi, Aile Sosyal Destek Birimi (ASDEP), Eğitim ve Danışmanlık Birimi ile Doğum Yardımı Birimi kurulmuştur. Solhan Sosyal Hizmet Merkezi olarak tüm hemşerilerimizin refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere, adil, süreklilik arz edecek çözümler sunarak bütüncül yaklaşım ve katılımcı anlayışla çalışacağız. Tüm ilçemiz ve vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.  Özdemir, son olarak bu süreçte desteklerini esirgemeyen Solhan Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN