• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

‘SOSYAL GÜVENLİK, ÇOCUKLARIMIZA DA İYİ GELECEK!’

12 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
695 defa okundu.
‘SOSYAL GÜVENLİK, ÇOCUKLARIMIZA DA İYİ GELECEK!’

Sosyal güvenlik konusunda bilinç düzeyinin artırılması, denetiminin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadelede yeni politikalar üretilmesi amacıyla oluşturulmuş Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi (KİDEP) kapsamında ilkokul 4’üncü sınıf öğrencilerine sosyal güvenliğin önemi, hak ve yükümlülükleri anlatılarak öğrencilere hikâye kitabı, kumbara ve çanta dağıtıldı.

Sosyal güvenlik konusunda bilinç düzeyinin artırılması, denetiminin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadelede yeni politikalar üretilmesi amacıyla oluşturulmuş ve 14 ana faaliyeti bulunan Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi’nin (KİDEP) kapsamında çalışmalar başladı.

Ülke genelinde 16 ilde 1 Nisan 2018 – 31 Mayıs 2018 tarihleri aralığında belirlenecek okullarda bulunan ilkokul 4. Sınıf öğrencilerine sosyal güvenliğin önemi hak ve yükümlülükleri anlatılarak öğrencilere hikâye kitabı, kumbara ve çanta dağıtılacak proje kapsamında Solhan’da çalışmalar yürütüldü. Sosyal Güvenlik Kurumu Yetkilileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün hazır bulunduğu okullarda faaliyet kapsamında öğrencilere bilgi verilip bilinçlenmelerine yönelik çalışmalar yürütülürken materyaller de dağıtıldı. Proje kapsamında 16 ilde 50 bin öğrenciye ulaşılması hedeflendiği belirtildi.

Proje hakkında bilgi veren Sosyal Güvenlik Kurumu Solhan Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Yusuf Keçe, şu ifadeleri kullandı: “Sosyal güvenlik konusunda bilinç düzeyinin artırılması, denetiminin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadelede yeni politikalar üretilmesi amacıyla oluşturulmuş Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi’nin (KİDEP) 14 ana faaliyeti bulunmakta olup, kamuoyunun her kesiminin bilgilendirilmesi projenin farkındalık artırma faaliyetleri açısından büyük önem taşımaktadır. Vatandaşların sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri konularında yeterli bilgiye sahip olmamaları ve bunun bir hak olduğunu bilmemeleri kayıt dışı istihdamı arttıran bir etkiye sebep olmaktır. Bu nedenle kurum olarak her yaşa hitap etmek ve bilgi düzeyini arttırmak temel amaçlarımızdandır. Çocuklar ne kadar erken yaşta sigorta kavramını ve sigortalı olmanın önemini kavraya bilirlerse gelecekte o kadar bilinçli bireyler olarak çalışma hayatına girebileceklerdir. Proje kapsamında planlanan bilgilendirme, bilinçlendirme faaliyetlerinden bir tanesi de ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanmış olan bilgilendirici materyallerin dağıtımı faaliyetidir. Ülke genelinde 16 ilde 1 Nisan 2018 – 31 Mayıs 2018 tarihleri aralığında belirlenecek okullarda bulunan ilkokul 4. Sınıf öğrencilerine sosyal güvenliğin önemi hak ve yükümlülükleri anlatılarak öğrencilere hikaye kitabı, kumbara ve çanta dağıtılacaktır. Faaliyet kapsamında iş birliği protokolü imzalanmış olan Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa çalışılacak olup toplamda 50 bin öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN