• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

SORUNLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

13 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
962 defa okundu.
SORUNLAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Boğlan Bulvarında bulunan iş yerlerinin kaldırım işgalinden ve araçların sağ şeritleri işgal etmesinden dolayı yayalara geçiş yolunun kalmadığını belirten vatandaşlar, “yıllardır çözülecek denilen sorunun artık çözülmesini istiyoruz” diye sitemli beklentilerini dile getirdiler.

Solhan’da çözüm bekleyen sorunların arasında bulunan hem görüntü olarak hem de cadde ve kaldırımların kullanımı korusunda sıkıntılara yol açan kaldırım işgali ve araç parkları sorunu devam ederken vatandaşlar artık sorunun çözülmesini beklediklerini belirttiler.

Solhan Çarşı merkezinde özellikle Boğlan Bulvarı’nda geniş olan kaldırımların kahve kürsüleri ile doldurulması tepkilerinden dolayı Solhan Belediyesi, 20 Haziran 2014 Cuma günü ilçedeki çay ocağı ve kahvehane işletmecileri ile bir toplantı yapıp sorunun çözülmesi yönünde bir umut olduğunu ancak çözümün bir türlü gelmediğini belirten vatandaşlar, soruna duyarlı olunmasını istediler.

VELİLER TEDİRGİN

Okulların aile ziyaretlerinde de konu olan ve velileri tedirgin eden konu ile ilgili öğrenci velileri, “çarşıda kaldırım işgali ve yollarda park durumu yayalara sıkıntı yaşatmaktadır. Özellikle bayanların ve kız öğrencilerin kahve önünden geçemediklerinden yolu kullanmak zorunda kalıyorlar. Yolda da kenar kısımlara araçlar park edildiği için geçişte sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sorun yıllardır devam ederken bir çalışma yapılmaması öğrencilerimiz konusunda tedirgin olmamıza neden oluyor. Yetkililerin soruna çözüm getirmelerine yönelik bir çalışma yapmalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandılar.

ORTAK HAREKETLE ÇÖZÜM GELMELİ

2014 yılı Haziran ayında Solhan Belediyesi’nin esnaflar ile yaptığı görüşmelerde sorunun çözümüne yaklaşılmışken uygulamaya geçilemediğini belirten vatandaşlar, “ilçenin hem görüntü olarak hem de yayaların kaldırımları kullanması yönünde sorunu haline gelen çarşı merkezinde bir düzenleme yapılması gerekmektedir. Belediyemizin esnaflar ile görüşüp ortak bir çalışma ile sorunu çözebileceğine inanıyoruz. Mini terminal yapılmasına rağmen kullanılmaması çarşı merkezinde park ve araç geçişleri sıkıntısına neden olmaktadır. Mini terminale gitmesi gereken araçların terminalde olması, geriye kalan araçlar için de park çalışmasının yapılması gerekmektedir. Vatandaşların yollardan geçişi engellenip kaldırımların kullanılması sağlanmalıdır. Vatandaşlar olarak hakkımız, ilgili kurumlarca korunmalıdır. Yetkililerimizden sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapmalarını bekliyoruz.” şeklinde konuştular.

WC YAPILMASI İSTENİYOR

Solhan çarşı merkezinde umumi WC eksikliğinin söz konusu olduğunu belirtip Solhan Belediyesi’nin sorunu gündeme alıp bir çalışma yapması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “Solhan’ın D-300 karayolu geçiş güzergahında olduğundan yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaları için de dinlenme yeri konumundadır. Araç geçişlerinden dolayı yolcuların ihtiyaçlarını karşılaması esnafa bir kazanç olurken yolcuların önemli olan WC ihtiyacı için imkân bulunmamaktadır. Aslında bu sıkıntı sadece yolcular için değil esnaflar için de mevcuttur. Esnaflar ya başka bir esnafın WC’sini kullanmak durumunda kalıyorlar ya da belli bir mesafe gittikten sonra ihtiyaçlarına cevap bulabiliyorlar. Belediyemizden çarşı merkezinde hem esnafları tarafından hem de yolcular tarafından kullanılabilecek umumi WC-Abdesthane yapılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN