• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

SÖNMEZ, ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

23 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1615 defa okundu.
SÖNMEZ, ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunan İbrahim Sönmez, insanlara yük olmak değil, yük almak için aday adayı olduğunu söyledi.

 AK Parti’den Bingöl Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan İbrahim Sönmez, siyaset sahnesinin her kademesinde bulunduğunu, sürekli halk ile istişareler yaptığını ve bu doğrultuda çalıştığını söyledi.

Toplumu kutuplaştırmak için değil toplumsal birliktelik için var olduğunu söyleyen Sönmez, 20 Ağustos 1968 tarihinde Solhan’da doğduğunu, evli ve 5 çocuk babası olup lise mezunu olduğunu belirtirken 2004-2009 yılları arasında İl Genel Meclisi Üyeliği yaptığını da hatırlattı.

“BİZİM REFERANSIMIZ İNSANLARA YÜK OLMAK DEĞİL YÜK ALMAKTIR”

Siyaset sahnesinde her kademesinde bulunduğunu söyleyen Sönmez, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Siyaset sahnesinde güven esasına dayalı çalışmayı her zaman ilke edindim. Bu süre zarfında sürekli halkımızla istişareler yapıp bu doğrultuda çalışmalar yaptım. Bizim referansımız insanlara yük olmak değil yük almaktır. AK Parti kadrolarının 2002 yılından beri ülkemizi şantiye ortamına çevirmesi, hizmeti insanlarımızın ayağına getirmesi, ben değil biz anlayışı ile yola çıkması AK Parti saflarında siyaseti sürdürmemi ve AK Parti saflarında bir nefer olmaya mecbur kılmaktadır.  Burada geçmişte yerelde edindiğim tecrübeleri genelde kullanmak için AK Parti’den 25. Dönem Milletvekili Aday adayı olmak için 19 Şubat 2015 Perşembe günü saat:14.00’da  AK Parti’ye müracaatımı yaptım. Türkiye’nin bahtını açan, güven ve istikrar arayışında uzun yıllar dalgalı, çalkantılı bir geçmişi yaşayan ülkemizin siyasi iradesini hakkıyla temsil etmek üzere kurulan, siyaseti Türkiye’yi hak ettiği itibara kavuşturmak üzere milletimizin medeniyet tasavvurundan, kalbinden, aklından ve vicdanından doğan, kurulduğu temel üzerinde yükselen, kökü mazide milletimizin hamuruyla yoğrulan, ürettiği siyasetle sonuna kadar milletimizin temel değerlerine sahip çıkan, şartlar ne olursa olsun, milletimizin tarihi medeniyet yürüyüşüne sadakatle kılavuzluk etmeyi şeref addeden, Türkiye’mizin tamamını refah ve huzura kavuşturmak, kalkınmayı sağlamak, demokrasimizi geliştirmek, eksiksiz bir hukuk devleti tesisi ile ülkemizi güçlendiren bir partinin neferi olmak şahsım açısından bir onur vesikasıdır. Bu ilkelere sahip olan partimizin 25. Dönem Bingöl Milletvekilliği aday adaylığımı ilan ediyor bu yola çıkan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN