• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

SOLHANSPOR’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

27 Haziran 2016
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1745 defa okundu.
SOLHANSPOR’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

İlk olağan kongresi yapılan Solhanspor’da görev değişikliği yaşandı. Yapılan kongrede başkan seçilen ve önceki yönetime teşekkür eden Dere, öncelikli amacının play-of olduğunu aktarırken Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük kulüp takımlarını Solhan’a getirmeyi hedeflediklerini aktardı.

Solhanımızın Voleybol ikinci ve üçüncü liglerinde mücadele eden spor kulübü olan Solhanspor Kulübü ilk olağan kongresi yapıldı. 22 Haziran 2016 Çarşamba günü Solhan Grand Konak Otel’de yapılan kongreye kulüp üyeleri katıldı.

Divan heyetinin seçimi ile yapılan kongrede Kulüp başkanı Abdulvahap Salcan, aday olmadığını açıkladı.

“BORÇSUZ KULÜP DEVREDİYORUZ”

Kulüp çalışmaları ve işleyişi hakkında katılımcıları bilgilendiren Salcan, 2012 yılında kurulan spor kulübümüzün çok kısa bir sürede çok büyük başarılara imza attığını ve bugün de Türkiye Voleybol Federasyonu’nda hem 2.lig de hem de 3. Ligde İlimizi temsil eden Solhan Spor Voleybol takımımızın olduğunu hatırlattı.

Takımın bugüne kadar gelmesinde desteği ve emeği olanlara teşekkür eden Salcan, ilk günden itibaren her türlü maddi ve manevi desteğini esirgemeyen eski Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a, Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun’a, eski Belediye Başkanımız Sayın Niyazi Çavuşoğlu’na, mevcut Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız’a, eski Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın’a, şimdiki Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş’a, Binpınar A.Ş. ve Kalehan Enerji A.Ş.’ye, taraftarlarımıza, ilçemizin tüm kurum ve kuruluşlar ile bu başarıları birlikte yasadığımız ve birlikte kararlarına imza attığımız Yönetim Kurulu üyelerimiz Zülfü Çalışkan, Hüseyin Tütünen, Bedrettin Bulak, Ahmet Sönmez, Cahit Cabadak, Şahin Soydan, Erhan Eser ve Sebahattin İslamoğlu ve antrenörlerimiz Abdullah Abrak ile Metin Kanat’a teşekkür ediyor. Gönlüm rahat ve huzur içerisinde görevi yeni arkadaşlara devrediyoruz. Yeni Yönetime şimdiden başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Kulübün ilk genel kurulu toplantısında Solhanspor’un başarılarından bahsedilmesinden memnuniyet duyduğunu ve hem başarılı bir takımı hem de borçsuz bir kulübü yeni yönetime bırakacağından dolayı rahat ayrılacağını belirten Salcan, bundan sonra da kulübe desteklerini sürdüreceğini belirtirken yeni seçilen başkan ve yönetim kuruluna başarı dileğinde bulundu.

HEDEF BİRİNCİ LİG…

Solhanspor’un ilk olağan kongresine tek liste ile girerek başkanlığa talip olan ve yapılan oylama sonucu oy birliği ile kulüp başkanlığına seçilen Yüksel Dere, Bugüne kadar Solhanspor’a emek veren herkese teşekkür ederken görevi teslim eden kulüp başkanı Abulvahap Salcan ve ekibine, Solhanspor’u ikinci ligde temsil ettiklerinde 7’nci sırada ligi tamamlayarak başarı elde ettikleri için teşekkür ettiğini ifade etti.

Öncelikli amacının play-of olduğunu aktarırken Voleybol birinci ligde mücadele eden Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük kulüp takımlarını Solhan’a getirmeyi hedeflediklerini aktararak asıl hedefin birinci lig olduğunu anımsatan Dere, “Solhanpor’un başarısı için elimizden geleni yapacağız. Yeni sezonda hedefimiz; öncelikle takımla iyi bir uyum sağlayıp, ligde başarılı, hırslı, azimli bir takım olabilmek ve tabi playoff’lara kalıp, orada da iyi maçlar çıkarıp güzel bir yere gelmek için mücadele edeceğiz. Taraftarlarımız yeni sezonda da, bizi desteklemeye devam etsin. İnşallah hep birlikte daha güzel günler görürüz.” İfadelerini kullandı.

Önceki dönem yönetim kurulu başkan ve üyelerine, takıma emeklerinden dolayı plaket veren Dere, Solhanspor’un güzel yerlere gelmesi için her kesin desteğini beklediklerini ifade etti.

SOLHANSPOR’UN YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ:

1-Yüksel Dere

2-Nafiz Çapın

3-Erdoğan Kurtaran

4-Mahmut Demir

5-Mehmet Kaçar

6-Siraç Köçer

7-Mehmet Agit Karagöz

8-Nurullah İslamoğlu

9-Erhan Eser

DENETİM KURULU ÜYELERİ:

1-Zülfü Çalışkan

2-Servet Bozkurt

3-Sebahattin Çelikel

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • solhanin spordan once zihniyetlerinin degisimi ve kendi kimliklerini tanimalari ve Allahin verdigi orf adet gelenek ve goreklerini dilini irkini vb. konularda ozgur olunacak sekilde duzeltmeler yapildiktan sonra SPOR.....
    29 Haziran 2016 16:25

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN