• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

SOLHANSPOR, YARI FİNAL HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

9 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
829 defa okundu.
SOLHANSPOR, YARI FİNAL HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor Kulübü, lig mücadelesini 3’üncü sırada tamamlayıp play-off müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Sivas’ta oynanacak yarı final müsabakaları öncesi hazırlıklarını sürdüren takımın ilk hedefinin yarı finalden çıkmak olduğu ve daha sonra final müsabakalarında ilk ikiye girmeyi hedeflediği belirtildi.

Solhanspor, 2013 yılında kurulup Türkiye Voleybol Federasyonu 3’üncü ligde mücadele etmeye başlayan ve daha sonraki yıllarda başarı gösterip bir yıl 2’nci ligde mücadele edip iki yıldır da birinci ligde mücadele etmektedir.

2016-2017 sezonda ligde başarılı olup Efeler Ligine çıkmak için oynadığı yarı final müsabakalarını istenileni alamayan Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor, 2017-2018 sezonunda da iyi bir kadro ile zorlu lig sürecini üçüncü tamamlayarak yarı final müsabakalarına katılma hakkı elde etti.

Kuruluşunda bir okul takımı Solhan METEM olarak yola çıkan Solhanspor, bugün bölgede yarı final oynayacak tek takım olarak Bingöl’ü ve Doğu Anadolu Bölgesini temsil ediyor.

Geçmiş yıllarda Solhanlı sporcularında çok şans bulduğu takımda oynayan oyunculardan spor alanında yüksek öğrenime geçenlerin de olması takımın sportif başarısının yanında bir de bireysel olarak Solhanlı öğrencilerin geleceğine dokunduğu görülmektedir.

“VOLEYBOL SEVGİSİ ÇOK YÜKSEK”

13-14-15 Mart 2018 günleri Sivas ilinde oynanacak yarı final müsabakaları öncesi hazırlıklarını sürdüren takımın oyuncularından Rıfat Erden Çevikel, “Solhanspor’a geldiğimiz günden beri buradaki gerek halk olsun, gerek yöneticiler olsun, sporcu arkadaşlarım olsun hepimiz her şeyden çok memnunuz. Bize çok yardımcı oldular. Burada voleybol sevgisi çok yüksek. Buradaki zorlu şartları malum olan bazı sıkıntıların aşmakta bence çok büyük bir gelişim, çok büyük bir uğraş var. Biz de bunun için buradayız. Özellikle ikinci hedefimizde tabiki bu ilçenin takımını Efeler Ligi’nde temsil etmek. Bunun için uğraşıyoruz ve çabalarımız bu yöndedir. Eğer biz bunu başarabilirsek buradaki birçok küçük çocuğa alt yapı sağlanabilir. Daha çok imkân sağlanabilir. Belki ileride bir spor lisesi sağlanabilir. Bunların hepsinin yolu aslında buraya yapılacak olan yatırımlardan geçiyor. Biz de elimizden gelen bütün gayretleri gösteriyoruz. Zaten çok büyük bir taraftar kitlesi var. Buradaki insanlar voleybola çok meraklı, çok seviyorlar. Biz de elimizden geldiğince bunu daha da geliştirmek, daha da ilerilere taşımak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“SOLHAN’A GELDİKTEN SONRA FİKRİM İNANILMAZ DEĞİŞTİ”

Solhan’a geliş sürecini ve Solhanspor’u anlatan voleybolculardan Sefer Metin Yeşilöz, “Sivaslıyım, buraya geliş sürecim geçen sene Milli Piyango’da oynuyordum. Geçen sene sezon bitiminden sonra direk buranın antrenörlük ile konuştuk. İlk başta tabii ki insanın bir önyargısı oluyor. Buraya daha önce gelmemişsin, görmemişsin biraz Doğu taraflarında kalıyor ama geldikten sonra inanın fikrim inanılmaz değişti. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim; hayatımda gördüğüm en milliyetçi insanların bulunduğu, yani yerlerden bir tanesi gerçekten de öyle. Voleybolu çok bilmiyor insanlar ama gerçekten büyüğünden küçüğüne herkes voleybola çok istekli, spora istekli. Salonumuz 500 kişilik ama biz her maçı en az 3 bin taraftarın üzerinde oynadık. Yaklaşık bir ay önce antrenör değişikliğimiz oldu, ondan iki ay önce de 4 arkadaşımız takımdan ayrıldı, yeni 4 arkadaşımız geldi. Kadromuz daha da kuvvetlendi. Yeni antrenörümüz geldi. Geçen sene Torul’u şampiyon eden antrenör, gerçekten çok bilgili bir insan olduğunu düşünüyorum voleybol anlamında. Çalışmalarımız gayet güzel gidiyor. Play-off’a en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Yaklaşık bir aydır gerçekten çok yoğun bir tempoda çalıştık. İlk hedefimiz olan play-off’a katılmayı başardık.  Normal Ligi üçüncü bitirdik. İnşallah yarı finalde de elimizden geleni yapıp final grubuna çıkmayı arzu ediyoruz.” dedi.

BAŞKAN YILDIZ, EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİP DESTEK BEKLEDİKLERİNİ İFADE ETTİ

Solhanspor hakkında bilgi veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Voleybol takımımız 2013 yılında kurulmuş. O günden bugüne başarılı bir şekilde devam ediyor. 3’üncü Lig’de başladık, ondan ikinci lige çıkıp başarılı transferler yapıp taraftarlarımızdan hep beraber birlik olup voleybol adına bir muhabbet oluştu. 2014 yılında Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde o günden bugüne mümkün mertebe takıma destek oluyoruz. Potansiyelini gördük, Solhan’da yediden yetmişe herkes bu takımı kabul etmişler. Dolayısıyla bundan sonra ne kadar destek görebiliriz adına programlarımızı hazırlıyoruz. O program çerçevesinde yolumuza devam edeceğiz. Bu sene inşallah daha da iddialıyız. Bir aksilik, bir şanssızlık olmazsa Allah’ın izniyle inşallah bu sene hedefimiz Efeler Ligi’dir. İnşallah bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. 13-14-15 Mart’ta Sivas’ta yarı final oynanacak inşallah. Bu çerçevede ekip olarak herkes elinden geleni yapacaktır inşallah. Hedefimize periyodik olarak bakıyoruz. İlk periyotta İnşallah yarı finalde başarılı oluruz. Daha sonra belirlenecek yerde de final oynayacağız. Allah’ın izniyle bu sene Bingöl ve Solhan adına İnşallah Efeler Ligi’nde temsil edeceğiz. Gerçekten taraftarımız bu takım için çok önemli. Çok değerli taraftarlarımıza her zaman şunu söylüyoruz, spor gerçekten sadece hoşgörü, birlik için yapıyoruz. Başka bir niyetimiz yok. Hedefimiz zaman zaman sıkıntılar çektik, zaman zaman problemler yaşadık. Ama büyük bir mücadele veriyoruz. Ekip olarak, yönetici olarak, takım olarak, taraftar olarak inşallah bu çabanın karşılığını, gayretin karşılığını bu sene almayı istiyoruz. Gerçekten Solhanspor, voleybol takımı olarak, ilçemiz için, ilimiz için, Doğu için önemli bir noktadayız. Büyüklerimizden de destek istiyoruz. Bölgemizde genç çok ve gençlerimizin çoğu da işsizdir. En azından onlar için bir sosyal aktivite, her maçta nereden bakarsanız iki binin üzerinde maçlarımızı izleniyor. Bu sene zorlukların karşılığını ekip olarak, yönetici, takım, taraftar olarak alırız inşallah. İnşallah takımız Efeler Ligine çıkacak. Şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah sıkıntısız, problemsiz bir yarı final sonuna gelecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun. Takımda emeği geçen herkese bundan sonra da onlara çağrımız şudur; bundan sonrada takımımızı desteksiz bırakmayın. Mümkün mertebe herkes gücüne göre takma destek olsun. Herkese teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

HEDEF, EFELER LİGİ

Takım hakkında bilgi veren Solhanspor Kulübü Başkanı Ferhat Sönmez, “Takımız 5 yıldan beri vardır. Şu an kulüp başkanıyım ama 5 yıldır kulüpte farklı görevler üstlendim. Bu yıl arkadaşlarla yeni bir yönetim kurduk, 15 Eylül’de göreve başladık. Ligimiz bu sene çok zordu ama biz çok iyi transferler yaptık. Transferlerimiz iyiydi ve iki yabancı oyuncu transfer ettik. Takımımız Solhan ve Bingöl için ayrı bir hava katıyor. Bölgeyi temsil ediyoruz. Çünkü bölgede bu güçte takım yok. İyi bir takım kurduk ve Play-off’ta da takım gücünü gösterirse hedefimiz Efeler Ligi’dir. Efeler Ligi’ne gidersek Galatasaray, Fenerbahçe, Halkbank, Ziraat Bankası buraya gelince bölgemiz de, Solhan da, Bingöl de en güzel şekilde kalkınır. Gençlerimizden güzel örnekler çıkar. Gençlerimize iyi modeller çıkar. İnşallah gençlerimiz ileriye dönük iyi hedefler belirlerler. 2 yıldır hedefimiz Efeler Ligi’dir. Geçen sene play-off’ta elendik ama bu sene takımımız daha güçlü daha da iyidir. Sporcularımıza da hocamıza da inanıyoruz. Yönetim olarak da Şehir olarak da inanıyoruz ama destek istiyoruz. Siyasetçilerimizden, Bingöl’den, Solhan’dan, Doğu Anadolu Bölgesi’nden herkesten destek istiyoruz. Bölge olarak tek takımız. Eğer destek verilirse Solhan spor olarak daha güzel işler yaparız. Herkese destek bekliyoruz. Eğer bu destek bize gelirse biz de inanıyoruz, takım olarak İnşallah Efeler Ligi’ne çıkarız.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN