• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:11
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

SOLHANLILAR ÇINAR EYMEN İÇİN SEFERBER OLDULAR

12 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
299 defa okundu.
SOLHANLILAR ÇINAR EYMEN İÇİN SEFERBER OLDULAR

Solhan ilçesinde vatandaşlar 4 yaşındaki Beta Major Talasemi hastası Çınar Eymen Çakar için başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyasına katıldılar.

Solhanlı Beta Major Talasemi hastası Çınar Eymen Çakar’ın sağlığına kavuşması için ailenin talebi üzerine yetkililer ve vatandaşlar harekete geçtiler.
Talep üzerine Solhan ilçesine gelen Türk Kızılayı kan bağış TIR’ına kurumlardan ve vatandaşlardan çok sayıda katılım oldu.
Çınar Eymen ve onun gibi hastalar için başlatılan kampanyanın ilk gününde kök hücre ve kan bağışı için katılımın yüksek olduğu görülürken kampanyanın Solhan’da bir gün daha devam edeceği belirtilirken 17-18 Mart 2022 Perşembe ve Cuma günlerinde ise kan bağışının Genç ilçesinde devam edeceği öğrenildi.
Kan bağış TIR’ının Solhan’da bağış almaya başladığını belirten Çınar Eymen’in Dedesi Adil Çakar, “Sizlerden ricamız bütün il ve ilçelerde tüm Türkiye’de sadece torunum için değil bütün hastalar için bağışta bulunsunlar. Bütün halkımız seferber olmuş kan bağışında bulunuyorlar. Kan veren vermeyen herkese duacıyız. Tabi gözlerimiz yollardadır. Bu bir can kurtarmadır. Genç ve Karlıova ilçelerinde de çağrıda bulunduk buralarda da bağışlar bekliyoruz. Allah bütün hayırseverlerin hayrını kabul etsin. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde vatandaşların kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulundu.
Solhan’da başlatılan kampanya ile katılımın çok yüksek olduğunu belirten Çınar Eymen’in Babası Ergin Çakar, Gençli vatandaşlarında iki gün sonra Genç ilçesine gidecek olan kan bağış TIR’ına giderek bağışta bulunmalarını istedi. Ergin Çakar, şu ifadeleri kullandı: “Çınar Eymen Beta Major Talasemi hastasıdır. İlik nakli bekliyor. Yaklaşık iki yıldır bu tedaviyi görüyor. 10 binde bir kök hücrede ancak bir umut olabiliyor. Bağış için ne kadar çok sayımız artarsa ihtimallerimiz o kadar artar. Biz Çınar Eymen ve onun gibi nice hastaları hayata tutma yolundayız. Onun için insanlarımızın duyarlı olmalarını istiyoruz. Fazla geç olmadan çocuklarımızın tekrar sağlıklarına kavuşmaları niyetindeyiz. Çınar Eymen iki yıldan beridir tedavi oluyor onun tek çaresi ilik naklidir. İlik nakli için talepte bulunuyoruz. Kan bağış kampanyasında bize destklerinden dolayı emeği geçen başta Solhan Devlet Hastanesi Başhekimi Gökhan beye, Müdürlerimiz Nafiz Çakar, Selçuk Tügen ve Hamit Coşkun beye, Solhan Belediye Başkanımız, Solhan Kaymakamımız, ilçe başkanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Halkımıza teşekkür ediyoruz. Daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Çocuklarımız yaşasın. Herkese teşekkür ediyoruz.”
Kan bağışında bulunan diğer katılımcılarda umut olmak için imkanı olan herkesin bağışta bulunma çağrısında bulundular.
18/03/2022
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN