• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHANLI ŞEHİT İÇİN MEVLİT VERİLDİ

9 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1200 defa okundu.
SOLHANLI ŞEHİT İÇİN MEVLİT VERİLDİ

Hakkâri’nin Şemdinli ilçesin de sınır ötesine yönelik yapılan operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Solhanlı asker Ersin Özyurt için baba ocağında mevlit verildi.

2 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sınır ötesine yönelik yapılan operasyonda çıkan çatışmada Şehit olan Solhanlı asker Özyurt için Murat Köyü Alak mezrasındaki baba ocağında mevlit verildi.

Şehit Özyurt için verilen mevlit programına; Bingöl Valisi Ali Mantı 8’inci Kolordu komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Tunceli jandarma bölge komutanı Tuğ General Vedat Çolak, Bingöl Tugay Komutanı Tuğ General Ersin Altay, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Jandarma komutanı Gökhan Erer, Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Solhan’daki kurum amirleri, şehidin ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İmam Hatipler tarafından Mevlit okunmasıyla başlayan Programda Bingöl Müftüsü Mecit Can’ın okuduğu dua ile program devam etti. Programda Bingöl Valisi Ali Mantı bir konuşma yaptı.

Vali Mantı Yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı. “Vatan, millet, din, devlet, bayrak ve ezan uğruna şehit olan başta Ersin kardeşimiz olmak üzere, tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin.  Biz böyle bir ve beraber olduğumuz müddetçe, ne dâhili ne de harici ihanet şebekeleri bizim birliğimizi ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Buradaki birliğimiz, kalabalığımız aynı zamanda gönül birliğimizde bunu gösteriyor. Hepinizden Allah razı olsun. Şehit ersin kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, gazilerimize güç kuvvet versin, ülkemize milletimize güç kuvvet versin, Annelerine, babalarına sabır versin. Ülkemiz bir ve beraber olsun, daim olsun”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN