• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

SOLHANLI ÖĞRENCİLER TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA

14 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
648 defa okundu.
SOLHANLI ÖĞRENCİLER TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA

Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi TÜBİTAK Malatya bölge yarışmasında Bingöl’ü temsil ediyorlar.

Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez isimli öğrencilerin Bilişim Teknolojileri öğretmeni Hicran Yılmaz danışmanlığında geliştirdikleri “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi TÜBİTAK 49. Liseler Arası Proje Yarışmasında birinci değerlendirme aşamasını başarıyla geçip ikinci aşama olan Bölge Sergisine davet edildiler.

İnternet üzerinde yapılan başvuru sonrasında yapılan değerlendirme neticesinde Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ercan Döğüm ve M.Veysi Erimez’in “sesli komutla çalışan tekerlekli sandalye” projesi, başarılı görülerek Malatya’da düzenlenen bölge yarışmasına hak kazandı.

Solhanlı öğrenciler ve danışman öğretmen, 12-14 Mart 2018 tarihlerinde Bingöl’ün bağlı olduğu Malatya’da sergileneceği ve bu tarihlerde projenin mülakat aşaması gerçekleşeceği öğrenildi.

ÖĞRENCİLERİ TEBRİK EDİP, BAŞARI DİLEĞİNDE BULUNDU

İnternet üzerinden yapılan başvuruda projenin başarılı görülmesi üzerine Malatya’da yapılan bölge yarışmasına katılan öğrenci ve öğretmenleri kutlayan Solhan Öğretmen Hūseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Başaran, “Öğrencilerimiz çalışmalarını göstererek hak ettikleri değeri görmekteler. Onların bu çalışmaları ve elde ettikleri başarı bizleri onurlandırıyor. Okulumuz daha öncede değişik projelerde ilçemiz ve ilimizi başarı ile temsil etmiştir. Bu projede de ilk aşamada başarılı olarak Malatya’da bölge yarışmalarına katılmışlardır. Burada kendilerine başarı diliyor ve derece elde edeceklerine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN