• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHANLI ÖĞRENCİ, EZAN OKUMADA İL BİRİNCİSİ OLDU

1 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
989 defa okundu.
SOLHANLI ÖĞRENCİ, EZAN OKUMADA İL BİRİNCİSİ OLDU

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları arası “Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı Güzel Okuma yarışması” yapıldı. Yapılan yarışmada Solhanlı öğrencisi ezan okumada il birincisi oldu.

Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi olan ve evde eğitim gören engelli öğrenci Abdulkerim Yıldız, Karlıova Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Karlıova Süleymaniye Camiinde yapılan Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında İl birincisi oldu.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Din öğretimi Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları arası “Genç Sâda Kur´an-ı Kerim´i ve Ezanı Güzel Okuma yarışması” yapıldı.

Merkez Karlıova Ulu Cami’inde düzenlenen ve 10 imam hatip Ortaokulundan 17 öğrencinin yarışmacı olarak katıldığı yarışma programına, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan, Karlıova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yıldız, Okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yarışma programında bir konuşma yapan Engin; “Bu güzel yarışmaya şahitlik yapmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bundan ötürü tüm katılımcıları Allah’ın güzel selamıyla selamlıyorum. Bugün burada güzel kardeşlerimiz, Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okuyarak Kur’an-ı bir kez daha sevdirmenin, bir kez daha okumaya bizleri teşvik etmenin gayreti içinde bulundular. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güzel yoldan hiç ayrılmasınlar ve hep ailelerine, çevrelerine, toplumlarına bu güzelliklerle örnek olsunlar. Son dönemde toplumların içinde bulunduğu bu zilletten çıkaracak olan Kur’an-ı Kerim’i genç nesillere sevdirmenin yolu da bu olacaktır. Bu anlamda bu genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onları yalnız bırakmayan, onların yetişmesinde emeği geçen ailelerine, kardeşlerine, onları en güzel yetiştiren öğretmenlerine, okul yöneticilerine hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

SOLHANLI ÖĞRENCİ, EZAN OKUMADA İL BİRİNCİSİ OLDU

İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Sâdâ Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması’nda Karlıova Şehit Hacı Alan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ali Amil il birincisi, Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ebubekir Yararlı il ikincisi ve 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Davut Burkay ise ii üçüncüsü oldu.

Genç SâdaEzan’ı Güzel Okuma Yarışması’nda Solhan Yeşiova İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Abdulkerim Yıldız il birincisi, Genç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf Döner il ikincisi ve 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yusuf Bedir Emen ise il üçüncüsü oldu.

Dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve protokol tarafından plaket, katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN