• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHANLI MİNİKLER BÖLGE BİRİNCİSİ

20 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1241 defa okundu.
SOLHANLI MİNİKLER BÖLGE BİRİNCİSİ

Atletizm Federasyonu tarafından Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında Bingöl’de düzenlenen il seçmeleri yarışmalarında derece yapıp Artvin ilinde düzenlenen bölge yarışmalarına katılan ve 16 sporcudan 10’u Solhanlı atletin katıldığı tüm kategorilerde derece yapıp Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

Atletizm Federasyonu tarafından Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında Artvin ilinde düzenlenen bölge yarışmalarına Bingöl’ü temsil eden 10’u Solhanlı 16 sporcu tüm kategorilerde de derece elde etti.

Atletizm Federasyonu tarafından Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında Bölge yarışmaları Artvin ilinde yapıldı.

2017 faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme projesi kapsamında Artvin ilinde düzenlenen bölge yarışmalarına 10’u Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Antrenörü Ümit Sekin’in çalıştırdığı öğrenciler olmak üzere 16 sporcu Bingöl’ü temsil etti.

Minik kız-erkek ve Yıldız kız-erkek kategorilerinde yapılan yarışlarda Solhan’dan Minik Erkek kategorisinde Kanı Çiyaİlçi,  İsa Üçkac, Muhammed Çakar ve Barış Bolgan, Minik kızlar kategorisinde Yaren Korkut, Yıldız Kızlar kategorisinde Gözde Ataş, Dilan Mece ve Ronahi Çelikel ile Yıldız Erkekler kategorisinde Şiyar Çelikel ve Abdülmecit Açan’dan oluşan Solhanlı sporcular ile Bingöl’den 6 sporcu Bingöl’ü temsilen atletizm bölge yarışmalarına katıldılar.

18 Mart 2017 tarihinde Artvin ilinde yapılan grup yarışmalarında Bingöl’ü temsil eden ve tamamının Solhanlı sporculardan oluşan minik erkekler takımı bölge birincisi oldu. Minik kızların bölge üçüncüsü olduğu yarışlarda, yıldır kızlar ve yıldız erkekler ise bölge ikincisi olarak Aydın illinde yapılacak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandılar.

Yarışlarda ferdi olarak ise Solhanlı sporcular, minik erkeklerde Kani Çiyaİlçi bölge ikincisi, İsa Üçkaç bölge üçüncüsü ve Muhammed Çakar ise bölge dördüncüsü oldu. Yıldız kızlarda ise Gözde Ataş ferdi olarak bölge ikincisi oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN