• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:10
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

SOLHANLI ÇINAR EYMEN İLE ONUN GİBİ HASTALAR İÇİN KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

12 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
306 defa okundu.
SOLHANLI ÇINAR EYMEN İLE ONUN GİBİ HASTALAR İÇİN KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Solhan’da yaşayan 4 yaşındaki Beta Major Talasemi hastası Çınar Eymen Çakar ve onun gibi nice hastalar için kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

Solhanlı 4 yaşındaki Beta Major Talasemi hastası Çınar Eymen Çakar ve onun gibi hastalar için kök hücre ve kan bağışı kampanyası 15-16 Mart 2022 Salı ve Çarşamba günlerinde Kızılay tarafından ilçe merkezi ziraat bankası önünde kurulacak olan Kan Bağış Tır’ın da gerçekleştirilecek.
Çınar Eymen Çakar ve onun gibi hastalar için Türk Kızılayı ile birlikte başlatılan kampanyada çok sayıda gönüllü kök hücre ve kan bağışında bulunması planlanıyor. Solhan Ziraat Bankası önünde gerçekleştirilecek olan kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Çınar Eymen’in babası Ergin Çakar, ‘’ Oğlum Çınar Eymen Çakar 4 yaşında olup, 2 yıldır Malatya ve Kayseri’de Talasemi tedavisi görüyor. Kampanyayı yapmamızın sebebi Major Talasemi tedavisi gören tüm hastalar ve tüm şifa bekleyenler içindir. Türk Kızılayı ile birlikte başlattığımız bu kampanyanın amacı tüm hastalara şifa olmasıdır. Kimse korkmasın kan vererek hayat kurtaracaklar. Bir hayat kurtarmak insanlık için çok önemlidir. Çınar Eymen gibi Aliler, Ayşelere de umut olabiliriz.” ifadelerini kullandı.
KAN VER BİR HAYAT DA SEN KURTAR
Tedavinin hastanede sürdüğünü belirten Çakar, “Çınar Eymen’in sağlığına kavuşması için kök hücre nakli olması gerekiyor. Oğlum gibi bu durumda olan binlerce hasta var. Vatandaşlarımızı kök hücre ve kan bağışçısı olmaya davet ediyorum. 15-16 Mart 2022 tarihleri arasında saat 10.00 ila 18.00 arasında kök hücre ve kan bağışı kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar Solhan Ziraat Bankası önünde bulunan Türk Kızılay bağış noktasına başvurabilir. ” dedi.
“TÜM SOLHANLI VATANDAŞLARIMIZI KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUZ”
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Kan Bağış Merkezi Kan Bağış Kazanım Uzmanı Süleyman Koç, “Kızılay Kan Hizmetleri olarak bölgemizde bulunan 6 İl ve 48 hastanemizin kan ihtiyacını karşılamak ve yavrumuz Çınar Eymen ile onun gibi nice hastalarımız için başlattığımız kök hücre ve kan bağış kampanyamız, 15-16 Mart 2022 tarihlerinde, Solhan Ziraat Bankası önünde 10.00-18.00 saatleri arasında olacak. Tüm Solhanlı vatandaşlarımızı kök hücre ve kan bağışına davet ediyoruz. Halen hastanelerde kan bekleyen birçok vatandaşımız ve kök hücre bekleyen binlerce hastamız için daha fazla desteğinize ihtiyacımız var. Sizlerde hayat kurtarma adına üç kişiye umut, üç kişiye can olabilirsiniz.”
14/03/2022
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN