• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHANLI ATLETLER TÜRKİYE FİNALLERİNDE

22 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
238 defa okundu.
SOLHANLI ATLETLER TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Atletizmde kros altyapısının önemli yarışması olan Bölgesel Kros Ligi’nin ilk kademesi yedi kentte yapıldı. Bingöl’de de yapılan yarışmada takım halinde Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü adına koşan Solhanlı sporcular bölge birincisi olarak Adana’da Türkiye finallerinde Bingöl’ü ve bölgeyi temsil edecekler.

Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü adına koşan Solhanlı sporcular Türkiye finallerine yükseldiler.

Pamdemi nedeni ile bu yıl sadece U18 yaş grubunda yapılan müsabakalara 100 takımdan 455 atlet kaydoldu. 2003-2005 doğumlu atletlerin yarışacağı yarışmalar kadınlarda iki, erkeklerde üç kilometre üzerinden koşuldu.

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Bölgesel Kros Ligi birinci kademe yarışmaları Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 12 ilden 81 sporcunun katılımıyla Atletizm sahasında gerçekleşti.

12 il, 16 takım ve 81 sporcunun katıldığı yarışmalarda kızlar kategorisinde ferdi yarışan Erzurum Karayazı Belediyesi sporcusu Dilek Koçak birinci, Erzurum Karayazı Belediyesi sporcusu Büşra Güldes ikinci ve Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu Esra Doğan da üçüncü oldu.

Kızlar takım yarışmasında ise, Erzurum Karayazı Belediyesi Karma takım birinci, Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Derneği ikinci ve Ağrı Gençlik Spor Kulübü de üçüncü oldu.

SOLHANLI ÜÇ ATLET DERECE YAPTI

Erkeklerde ferdi yarışan Bitlis Zirve Spor Kulübü sporcusu İsmail Taşyürek birinci, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği sporcusu Taner Tunçtan ikinci ve Şırnak İl Karması sporcusu Mervan Haykır üçüncü oldu. Erkeklerde takım halinde ise, Bingöl Belediyesi Yaşam Spor Kulübü birinci, Ağrı Gençlik Spor Kulübü ikinci ve Şırnak İl Karması da üçüncü oldu.

Ankara, Bingöl, Bursa, Gaziantep, Isparta, Kayseri ve Samsun’da yapılan seçmelerde Bingöl’ü temsil eden Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü Bölge 1’incisi olarak büyük başarı elde etti. Bingöl takımı adına yarışmaya katılan Solhanlı 3 sporcu; Abdulmecit Açan, Sedat Açan ve Şiyar Çelikel önceki yarışmalarda olduğu gibi Solhan ilçesinin göğsünü kabarttılar.

Yapılan yarışmaların ardından dereceye giren sporcu ve takımlara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Spor Hizmetleri Müdürümüz Ali Rıza Akarca ve Belediye Yaşamspor Kulübü Başkanı Metin Karaarslan tarafından verildi.

Madalya Törenine: Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, Spor Hizmetleri Müdürü Ali Rıza Akarca, Solhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zülfü Çalışkan, Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü Başkanı Metin Karaaslan, Şube Müdürleri Fehmi Gücer ile Abdurrahman Demir, Atletizm İl Temsilcisi Osman Orman ve TAF Temsilcileri katıldılar.

Yarışmayı değerlendiren Solhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Zülfü Çalışkan; “Bingöl’de yapılan yarışta dereceye giren gençlerimizi tebrik eder, Ümit Sekin hocama da gençleri bu sürece fedakârca hazırladıkları için teşekkür ederim. Bizim için zor bir süreçti. Bir taraftan pamdemi bir taraftan da çocuklarımızın imkânsızlıkları maalesef istediğimiz gibi bir hazırlık olmadı.  Ama Allah’a şükür bu işin sonunda gençlerimiz Türkiye finaline hem de evimizde grup birincisi olarak kaldı. Atletizm anlamında Gençler, U18, U16, U14 ve küçükler olarak 5 kategoride çalışmalarımız devam ediyor. Biz hem kurum olarak hem de okul ve kulüp yarışmalarına gençlerimizi hazırlayarak onların başarılarını ve yeteneklerini ortaya çıkarmak istiyoruz. Tabiî ki bu işin mimarı da Ümit hocamdır. Bu yarış öncesi 5 Gencimizin malzeme ihtiyacını karşılayan Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü Başkanı Metin Karaaslan’ın nezdinde Erdal Arıkan başkanıma da ayrıca teşekkür ederiz. Maalesef alt kategoriler pandemi sebebi ile iptal edildi. İnanıyorum ki 2-3 yıl içerisinde gençlerimiz Türkiye şampiyonasında kürsüde olacaklardır. Gençlerimize Destek verilirse başarı kendiliğinden gelecektir. Bu yarış ile gençlerimiz özgeçmişlerine önemli bir adım, katkı sundular ve BESYO’ye girişlerini kolaylaştırdılar. Gençlerimize Adana’daki finallerde başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN