• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

SOLHANLI ATLETLER TÜRKİYE FİNALİNDE

14 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2142 defa okundu.
SOLHANLI ATLETLER TÜRKİYE FİNALİNDE

Minik ve Yıldızlar kategorisinde kız/erkek takımları olarak Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya katılan Solhanlı sporcular, burada gösterdikleri performans ile 4 takımda 3’ü Türkiye Finallerinde yarışmayı hak kazandı.

Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında 81 ilden sporcuların katılımı ile 9 bölgede bölge yarışmaları düzenlendi. Her bölgede 9 takımın mücadele ettiği yarışlarda Solhanlı sporcuların yarıştığı Bingöl ekibi, Van bölgesinde yarışmaya katıldı.

Türkiye genelinde 9’arlı takımların yarıştığı 9 bölge yarışmaları 12 Mart 2016 günü yapıldı. Solhanlı sporcuların temsil ettiği Bingöl ekibi birinci bölge olan Van ilindeki yarışlarda ter döktü. Van bölgesinde; Bingöl, Kars, Iğdır, Artvin, Ağrı, Muş, Bitlis, Hakkari ve Van illeri atletizm takımları mücadele etti. Burada yapılan atletizm yarışmalarına Solhanlı sporcular Minik kızlar/erkekler ile Yıldız kızlar/erkekler kategorilerinde mücadele etti.

Solhan’da minik ve yıldızlarda kız ve erkek olmak üzere dört takımın mücadele ettiği bölge yarışmasında her zaman olduğu gibi Solhan yine Bingöl’ü en iyi şekilde temsil etti.

MİNİKLER BÖLGE BİRİNCİSİ OLDULAR

9 ilden sporcuların katıldığı mücadelede minik kızlar kategorisinde mücadele eden Solhanlı atletlerden Gözde Ataş bölge birincisi olurken Ronahi Çelikel bölge üçüncüsü ve Dilan Mece ise bölge beşincisi oldu. Takım olarak 9 puan alan Solhanlı sporcuların oluşturduğu Bingöl Minik Kızlar takımı bölge birincisi olmuştur.

Minik erkekler kategorisinde de Bingöl adına mücadele eden Solhanlı atletler kendilerinden beklenileni yaptılar. Minik erkekler kategorisinde Solhanlı aletlerden Abdülmecit Açan bölge üçüncüsü, Ömer Yıldırım bölge dördüncüsü ve Sedat Açan ise bölge yedincisi oldu. Takım olarak mücadele eden Solhanlı atletler 14 puan ile bölge birincisi oldular.

Bölge birincisi olan Solhanlı atletler, Türkiye finallerinde Bingöl’ü temsil edecekler.

YILDIZ ERKEKLER DE TÜRKİYE FİNALLERİNDE

Bölge yarışmalarına minik kız/erkek kategorilerinde Solhan ekipleri birinci olurken Yıldız erkekler bölge üçüncüsü oldu. Turnuvada Solhanlı Yıldız kızlar derece elde edemedi.

Yıldız erkeklerde kategorisinde Bingöl adına ter döken Solhanlı aletlerden Nihat Birgin bölge dördüncüsü, Eyüp Yıldırım bölge onuncusu ve Halit Çakar ise bölge onikincisi oldu. Takım olarak yarışan Yıldız erkekler aldıkları 26 puan ile bölge üçüncüsü oldular. Her kategoride ilk üç takımın Türkiye finallerine katılacağı Atletizm Geliştirme Projesi yarışmalarında Yıldızlar kategorisinde bölge üçüncüsü olan yıldız erkek atletlerimiz de Türkiye finallerinde ter dökecek. Minik kızlar ve minik erkekler kategorisi ile Yıldız kızlar ve yıldız erkekler kategorisine bölge yarışmasına katılan atletlerimiz yıldız kızlarda derece elde edemezken diğer üç dalda da derece elde edip Türkiye finallerine çıkmayı başardılar.

TÜRKİYE FİNALLERİ KASTAMONU’DA

Atletizm Geliştirme Projesi Kros yarışmalarının Türkiye Birinciliği 24 Nisan 2016 tarihinde Kastamonu’da yapılacak olup, yarışmanın teknik toplantısı 23 Nisan 2016 tarihinde Kastamonu  Gençlik ve spor İl Müdürlüğü tarafından belirlenecek toplantı salonunda yapılacağı belirtildi.

Yarışma ile ilgili Atletizm Federasyonu tarafından yapılan duyuruda; “Kastamonu’da 24 Nisan 2016 tarihinde yapılacak olan AGP Final Yarışmalarında kategorilerinde ilk 3 dereceye giren takımlarının kupaları ile ilk 6’ya giren sporcuların madalyaları ve çeşitli ödüller Atletizm Federasyonu Başkanlığınca verilecektir.” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN