• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHANLI ATLETLER TÜRKİYE 5’İNCİSİ OLDULAR

28 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
196 defa okundu.
SOLHANLI ATLETLER TÜRKİYE 5’İNCİSİ OLDULAR

Atletizmde bu yıl U18 yaş grubunda gerçekleştirilen Turkcell Bölgesel Kros Ligi final kademesi Adana’da tamamlandı. Yarışmalar sonunda erkeklerde Ağrı Gençlik Spor Kulübü, kadınlarda ise Erzurum Karayazı Belediye Karması birinciliği alırken Bingöl-Belediye Yaşam Spor Kulübü ise 5’inci oldu.

Bingöl-Belediye Yaşam Spor Kulübü adına yarışan Solhanlı atletler Bölgesel Kros Ligi final kademesinde takım halinde 5’inci oldular.

Atletizm Bölgesel Kros Ligi’nin ilk kademesi yaklaşık 10 gün önce yedi kentte yapıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Bölgesel Kros Ligi birinci kademe yarışmaları geçtiğimiz hafta Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde 12 ilden 81 sporcunun katılımıyla Atletizm sahasında gerçekleşti. Bingöl’ü temsil eden Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü Bölge 1’incisi olarak Adana’da gerçekleştirilen Turkcell Bölgesel Kros Ligi final kademesine katılmayı hak kazandı.

Adana’da erkeklerde 78, kadınlarda 66 olmak üzere toplam 144 atletin koştuğu Turkcell Bölgesel Kros Ligi finalleri çekişmeli geçen yarışlarla sona erdi. 3 kilometrelik erkekler yarışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nde Enbiya Yazıcı 8:39 ile birinci gelirken, Fenerbahçe’nin ferdi olarak yarışan iki atleti Taner Tunçtan ve İsmail Taşyürek sırasıyla ikinci ve üçüncü oldular.

Takım tasnifinde ise 19 puan toplayan Ağrı Gençlik, Ankara Etimesgut’un önünde birinciliği aldı. Üçüncülük ise Kütahya Belediyespor’un oldu. Bu yarışmada Bingöl-Belediye Yaşam Spor Kulübü adına yarışan Solhanlı atletler Bölgesel Kros Ligi final kademesinde takım halinde 5’inci oldular.

Yarışmaların ardından yapılan bireysel ve takım madalya töreniyle sporcular madalya ve kupalarına kavuştular. Türkiye Atletizm Federasyonu, ayrıca ilk 15’e giren atletlere birer takım eşofman hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN