• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
 • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
 • BINGOL:
 • Güneş: 4:48
 • Öğle: 12:32
 • İkindi: 16:28
 • Akşam: 19:55
 • Yatsı: 21:49

SOLHANLI ATLET BALKAN DAĞ ŞAMPİYONU OLDU

20 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4179 defa okundu.
SOLHANLI ATLET BALKAN DAĞ ŞAMPİYONU OLDU

Romanya’nın Campilung Moldovanesc kentindeki 11. Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye toplamda 7 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya kazanırken, dört takım disiplininin tamamını zirvede tamamladı. Yapılan koşuda Büyük Erkeklerde 12 km koşan Solhanlı Atlet Yüksel Gültekin Balkan Dağ Şampiyonu oldu.

Türkiye, Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’ndaki üstünlüğünü bu yıl da devam ettirdi. Romanya’nın Campilung Moldovanesc kentindeki organizasyonda 16 atletle mücadele veren Türkiye, takımlarda dört dalın tamamında, bireyselde ise üçünde birinciliği alma başarısı gösterdi. Milli Takım, toplamda 7 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya ile organizasyonu tamamladı. Bireysel şampiyonlukları U20 erkeklerde Yusuf Matur, U20 kadınlarda Mihriban Öner, büyük erkeklerde ise Yüksel Gültekin kazandı. Büyük kadınlarda ise Sloven Koligar Mojca’nın ardından iki ve üçüncü sıra Ay-yıldızlı atletlerin oldu.

Erkekler U20 disiplininde dört Türk atlet, finişe ilk dört sırada ulaştı. Yusuf Matur’un kazandığı yarışta dördüncü sıradaki Sezer Yiğit ile beşinci atlet arasında bir buçuk dakikadan fazla fark oluştu. Her dalda finişe gelen en iyi dereceye sahip üç atletin sıralama toplamıyla oluşan takım disiplinlerinde ise tüm kupalar Türkiye’nin oldu. Milliler, dört takım kupasının tamamını havaya kaldırdılar.

Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye’nin elde ettiği podyumlar şöyle:

U20 Erkekler (6 km)

 1. Yusuf Matur
 2. Ramazan Yorulmaz
 3. Mehmet Vefa Aydemir

Takım Sıralaması: 1. Türkiye (Yusuf Matur, Ramazan Yorulmaz, Mehmet V. Aydemir, Sezer Yiğit)

U20 Kadınlar (6 km)

 1. Mihriban Öner

Takım Sıralaması: 1. Türkiye (Mihriban Öner, Fatma Bizek, Zeynep Taş, Hasibe Demir)

Büyük Erkekler (12 km)

 1. Yüksel Gültekin

Takım Sıralaması: 1. Türkiye (Yüksel Gültekin, Emrah Günen, Orhan Avcı, Murat Orak)

Büyük Kadınlar (12 km)

 1. Eylem Gür
 2. Gülsün Tunç

Takım Sıralaması: 1. Türkiye (Eylem Gür, Gülsün Tunç, Elif Mert, Betül Gülen Gül)

Büyük Erkeklerde 12 km koşarak Balkan Dağ Şampiyonu olan Solhanlı Atlet Yüksel Gültekin, Sosyal Medya hesabından Romanya’da yapılan balkan dağ şampiyonasında büyük erkeklerde Balkan Dağ Şampiyonu olduğunu belirtirken, desteklerini esirgemeyen Antrenörlerine teşekkür ederek: “Ülkemi, Bingöl İlimi ve Kulübümü en iyi şekilde temsil ettim. Bütün Türkiye milletine şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN