• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHANLI 11 SPORCU BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEK

27 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1795 defa okundu.
SOLHANLI 11 SPORCU BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEK

Atletizm Geliştirme Projesi kapsamında Solhanlı sporcular yarışmalara damgasını vurarak, Van ilinde yapılacak bölge yarışmalarında ilimizi 11 sporcuyla temsil edecekler. Bingöl’de yapılan atletizm yarışmalarında Solhanlı sporcular rüzgâr gibi esip, Bingöl’ü bölge yarışmalarında temsil edecekler.

 Atletizm Federasyonu tarafından başlatılan proje ile atletizmde yetenekli ve başarılı sporcuların Türk Atletizmine kazandırılması hedeflenen yarışmalarda bölge şampiyonasında İlimizi temsil edecek 16 sporcudan 11’i ilçemizden katılacak.

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Atletizmi Geliştirme Proje Yarışması il seçmeleri yapıldı. Bingöl’de yapılan yarışlar büyük bir ilgi gördü. Yarışmacı atletler kendi kategorisinde madalya kazanmak için mücadele etti. Büyük çekişmeye sahne olan proje yarışmalarının ardından dereceye giren sporculara madalya verildi. Atletizm yarışmaları minik kızlar ve erkekler ile yıldız kızlar ve erkekler kategorilerinde yapıldı. Düzenlenen seçmelerde dereceye girenler 20 Nisan 2015 Pazartesi günü Van’da düzenlenecek olan yarı finalde Bingöl’ü temsil edecekler.

Yarışmalar sonunda ilk dörde giren sporcular 20 Nisan 2015 tarihinde Van’da yapılacak olan grup birinciliği yarışlarında Bingöl’ü temsil edecek 16 sporcudan 11’i Solhanlı sporcular oldu.  20 Nisan 2015 tarihinde belirlenen Bölge merkezlerinde yapılacak olan Yarışmalarının sonucunda ilk 3(üç) içinde yer alan takımlar 16 Mayıs 2015 tarihinde Adana’da yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkını elde edeceklerdir. Aynı gün yapılacak olan Bölge Yarışmaların da yarışan ve takımı elenen il takımlarının sporcularından ferdi olarak ilk 3 içinde yer alan sporcuların da 16 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak olan final yarışmalarına katılabilecekleri öğrenildi.

Bingöl’de yapılan atletizm yarışmalarında dereceye girip bölgede Bingöl’ü temsil edecek olan 16 Bingöllü sporcudan 11’i Solhanlı sporcular oldu. İşte Solhanlı sporcular ve dereceleri:

Minik Kızlar Kategorisi:

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Ronahi Çelikel İl Birincisi

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Gözde Ataş İl İkincisi

Yenibaşak YİBO öğrencilerinden Yeşim Arlı İl Dördüncüsü

Minik Erkekler Kategorisi:

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Ömer Yıldırım İl Birincisi

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Umut Birgin İl İkincisi

Yıldız Kızlar Kategorisi:

Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu öğrencilerinden Elif Ataş İl Birincisi

Yenibaşak YİBO öğrencilerinden Zeynep Ay İl İkincisi

Yenibaşak YİBO öğrencilerinden Yasemin Ay İl Üçüncüsü

Yıldız Erkekler Kategorisi:

Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu öğrencilerinden Halit Çakar İl Birincisi

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Nihat Birgin İl İkincisi

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Eyüp Yıldırım İl Dördüncüsü

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN