• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

SOLHAN’IN YATIRIMLARI KONUŞULDU

27 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
786 defa okundu.
SOLHAN’IN YATIRIMLARI KONUŞULDU

Yapılan ilçe koordinasyon toplantısında Kaymakam Okumuş yapılan çalışmalara ve kurumların hassasiyetlerine dikkat çekerken Başkan Yıldız ile toplantıya katılan kurumlar, yaptıkları çalışmaları anlatıp katılımcıları bilgilendirdiler.

İlçe koordinasyon toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıya; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Erer, ilçedeki kurum amirleri katıldı.

Kurumların çalışmaları ve yatırım programlarının konuşulduğu programda Kaymakam Okumuş, “Bizim kaymakamlığımızın öncelikle prensipleri; özellikle kurumların vatandaşlarla olan ilişkileri çok net bir şekilde hizmet alan hizmet veren ilişkisinde olduğu gibi azami vatandaş memnuniyetini esas alan bir prensibimiz var. Personellerimizin mesaiye devamlılığı konusunda hassasiyetimizi defaatle dile getirdik. Personelin disiplin ve ödül yönünden takip edip disiplinsiz personele gerekli cezayı verilmesi, başarılı personelin ödüllendirilmesi ki motive olsunlar. Başarısız olan kuruma ait olan mümkünse kurumun ayrıcalıklarından mahrum ederek cezalandırmaya gidilebileceği gibi ödüllendirilecek personelinde çeşitli araçlarla ödüllendirilmesini söyledik. Resmi araçların kullanımında gerekli hassasiyetin gösterilmesi, işleri planlı bir şekilde aksatılmadan yürütülmesi, özellikle; eğitim, sağlık, kültür, alt yapı çalışmalarını ilgili kurumların kaymakamlıkla koordineli bir şekilde yapılması, hukuka aykırı işlerin yapılmaması yani yaptığımız işten vatandaş memnun olsun. Devletin malını kendi malımızdan daha özenli bir şekilde kullanalım. Vatandaş yaptığımız işten memnun olsun, hukuka uygun olsun devlet bizi bunun için atamış. Böyle yapmayacaksak lütfen bu işi daha iyi yapabilecek olanlara bırakalım, devlette işler kalmasın. İnşallah bu yıl kış aylarında yolda kalan vatandaşlarımız olmaz. Olması durumunda da iş jandarma ve polisin üzerinde kalıyor. Genel olarak ilçemizin trafik sorunları var ve bu trafik sorunları ile ilgili aşama kattediyoruz.  Çoğu karınca adımlarıyla ama gayretleyiz, yeri geldiğinde de söyleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ALT YAPI SORUNU KALMAYACAK

Toplantıda konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız; “Bizler de belediye olarak 2017 yılı içerisinde ilçemizde eksik gördüğümüz konularla ilgili bazı çalışmalar yaptık. Onlarla ilgili kısaca bahsetmek istiyorum. Biz bu yıl ilçemizde 110 bin m2 kilitli taş döşemesi yaptık. Tabi yetmedi artışa gittik böylece yaklaşık 130 bin m2 ye kadar ulaşıyor ki gerçekten bu bir rekor. İnşallah önümüzdeki sene itibariyle de Solhan’a üst yapıyla ilgili bir sorunumuz kalmayacak. Hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Hedefimiz 2018 yılı itibariyle artık hiç bir vatandaşımız ‘niye bizim yolumuz kilitli taş değil’ demeyecek. Yine yaklaşık olarak 300 bin TL civarında çakıl kum ve alt temel malzemesi satın aldık. 25 bin m3 taş duvar yaptık. Yolları kilitli taş yaparken onları korumak adına koruma duvarları örüyoruz. Bu çalışmalarımızı mizgefte kadar yaptık, bitti. İnşallah eksik olan yerleri de en kısa zamanda yapacağız. Bu sene artık yavaş yavaş sezonu kapatıyoruz. İlkbahar da eksiklerimiz noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yine ilçemizin su sorunu söz konusuydu. Bu yıl bir tane sontaj ve o sontajla birlikte azda olsa sorunu giderme noktasında iyi aşama kat ettik. Henüz Temmuz ve Ağustos aylarında su sorununu yüzde 100 çözüme kavuşturamadık ama inşallah önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı hızlandıracağız. En az vatandaşa 2018 yılında Temmuz ve Ağustos aylarında yine bir su sıkıntısı yaşatmama adına inşallah bütün tedbirleri almış olacağız. Daha önce hiç su verilemeyen vatandaşlarımız vardı 1 km’lik hat döşeyerek vatandaşlarımızı suya kavuşturduk. 2500 m2 kanalizasyonumuzun yüzde 99 civarında bitirmiştik fakat yeni yapılan yerleşimlerle ilgili sıkıntılarımız vardı onlar içinde bu yıl 2500 m yine bir alt yapı ihtiyacı hissettik, onları da bitirdik. 10 ton klor malzemesi aldık. Depolarımızla ilgili bir çalışma yaptık. Bazı depolarımızda su kaçağı tespit ettik. İnşallah önümüzdeki günlerde tamamen yeniliyoruz. Yine depolarınızın dezenfektelerini yapıyoruz. Mümkün mertebe önümüzdeki yıllarda çok daha büyük depo yapmak suretiyle ilçemizin hem sağlıklı su noktasında hem de temiz su verebilme noktasındaki eksiklerimizi en kısa zamanda çözmeyi düşünüyoruz, inşallah çözerceğiz de. Yine belediyemizin araç gereç eksiği vardı. Bu yıl iki tane Mercedes kamyon, bir tane kazıyıcı, bir tane 4×4 araç bir tane de vidanjörümüz yapıldı, bitti. En kısa zamanda ilçemize teslim edilecek. Bunlarla birlikte zaman zaman tıkanan lavabolara daha rahat ulaşabileceğiz. Elimizden geldiğince hızlandırmaya çalışacağız. Yolları koruma adına 4000 m3 perde beton yaptık. Bazı bölgelerde taş duvar yapma şansı olmuyor perde beton kullanıyoruz. Mini terminalde 1200 M BSK asfalt yapıldı, vesile olan herkesten rabbim razı olsun. Belediye olarak ihtiyacı olan vatandaşlarımıza aynı ve nakdi yardımda bulunuyoruz. Belediye olarak e-belediyecilik hizmeti sunmaya başladık.” ifadelerini kullanarak çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN