• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

‘SOLHAN’IN VE SİZLERİN YANINDAYIZ’

4 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
7475 defa okundu.
‘SOLHAN’IN VE SİZLERİN YANINDAYIZ’

Başkan Yıldız’ı tebrik etmek için Solhan’a gelen Yılmaz; “Her zamanki o dik duruşunuzu ortaya koydunuz. Biz de inşallah buna layık olmak için elimizden gelen tüm gayretle gücümüz neye yetiyorsa Solhan’ın ve sizlerin yanındayız.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve beraberindekiler Solhan’da yüzde 56.01 oranında oy alarak yeniden Belediye Başkanı seçilen Abdulhakim Yıldızı tebrik ederken ilçe halkına teşekkür ettiler.

31 Mart yerel seçimlerinde 8 bin 717 oydan 4 bin 525 oy alarak yeniden seçilen mevcut Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Kalkınma Bakanı Eski yardımcısı Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve beraberindekiler ziyaret etti.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezinde Başkan Yıldız’ı tebrik etmek için düzenlenen programda çok sayıda vatandaş katılırken, katılımcılar vatandaşlara teşekkür ettiler.

Teşkilatın her kademesine, seçimde görev alan görevlilere ve desteklerini esirgemeyen seçmenlere teşekkür ederek açılış konuşmasını yapan AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu, “Seçim kampanyamız sürecinde AK Partiliyim deyip de küsenler, sırtını dönenler, gidip başka yerde aday olanlar ve partiye ihanet edenler, AK Parti’nin kaybetmesi için çalışanlar kim olursa olsun kaybetmiştir ve her zaman kaybetmeye mahkumdur. Sizler sandıkta verdiğiniz en büyük destek ile gerekli cevabı verdiniz.” dedi.

Solhan Belediyesi Eski Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, “Öncelikle bu seçim süresince AK Partimize destek veren tüm Solhanlıları, teşkilat çalışanlarını tebrik ediyorum. Beraber sahada çalıştık, başardık, zafere ulaştık. Allah hepimize hayırlı uğurlu etsin. İnşallah bu başarımız daim olur, seçilenler de hizmet etme kaydıyla ilçemiz adına daha fazla taçlandırırlar. Ben de onlara başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

‘ASIL KAHRAMANLAR SOLHAN HALKI’

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “31 Mart yerel seçimlerine hazırlanırken hepimizin özel duası şuydu; ‘Yarabbi özelde Solhan’ımızda genelde ülkemizde kazasız belasız, hiç kimsenin burnunun kanamayacağı bir seçim nasip et.’ öylede oldu. Solhan’da hiç bir kardeşimizin burnu kanamadan çok güzel centilmence bir seçim süreci geride bıraktık. Ben her bir arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Tabi bugün de buradayız, karşınızdayız. 2014’ten bu yana hizmetinizdeyiz. Yine sizlere hizmete dönüştürme adına büyük gayret ve çaba sarf ettiğimizi söylemek istiyorum. Eksik kaldığımız yerler muhakkak olmuştur, bunları biliyoruz ve inşallah verdiğiniz destek ile geçmişteki eksiklikleri tecrübe ederek bu dönem daha fazla yaşanılabilir, çok daha kaliteli bir hizmete dönüştüreceğimize inanıyorum. Bu desteğinizden dolayı her birinize teşekkür ediyorum. 2014 seçiminden bu yana 8’inci seçimimizi geride bırakmış olduk. Rabbime hamd olsun. Solhan halkı her daim başımızı dik tuttu, partimize en büyük desteği buradan verdiler. Bu vesile ile bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu işin asıl kahramanları onlardır, bizler değiliz. Onlar birer aday gibi çalıştılar. Gecelerini gündüzlerine katarak mücadele ettiler ve sonucu da elhamdülillah zafer oldu. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Aramıza nifak tohumu ekmek isteyenlere fırsat vermesin. İnşallah daha çok yaşanılır bir Solhan için mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.

“DAYANIŞMA İÇERİSİNDE BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

Bingöl Belediye Başkanı olan Erdal Arıkan, “31 Mart seçimlerini geride bıraktık. Allah’a şükür kazasız, belasız, sorunsuz bir şekilde, huzur içinde seçimi tamamladık. Sonuçlar ilimiz açısından son derece umut verici, Bingöl’e yakışır bir şekilde sonuçlandı. İnşallah bizler de bize verilen bu yetkiyi öncelikle Allah’ın takdiriyle, sizlerin desteğiyle aldığımız bu yetkiyi sizlere hizmet noktasında en iyi şekilde kullanacağız. Bu dönemin çok farklı bir şekilde, farklı bir belediyecilik anlayışıyla, hizmet anlayışıyla başta merkez belediyesi olmak üzere bütün ilçelerimizde inşallah sizlere hizmetin en iyisini sunmaya çalışacağız. Bingöl Merkez belediyesi bütün ilçeleriyle, beldeleriyle tam bir dayanışma içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde inşallah memleketimizin her köşesine hizmet götürmek için büyük bir mücadele vereceğiz. Ben öncelikle gerçekten halk ile çok güzel bir bağ kurmuş önceki dönemi çok güzel hizmetlerle doldurmuş Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız’a ve Arakonak Belediye Başkanımız Mustafa Döner’e çok teşekkür ediyorum. Bir dayanışma içerisinde beraber çalışacağımızı burada belirtmek istiyorum. Cenabı Allah bizleri mahçup etmesin, birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

GÜLER, “BU DAVANIN KÖKÜ ÇOK DERİNDİR”

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Size teşekkür etmeye gelmiştik maşallah bu coşkuyu görünce muhabbetimiz, sevgimiz Solhan’a katmerli, katmerli arttı. Hep diyoruz; biz Solhan’la iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Solhan Bingöl’ün en güzide, en müstesna ilçesidir öyle kalmaya devam edecektir. Biz seçim çalışmalarında konuşurken bize diyorlar; ‘bu belediye seçimidir niye Cumhurbaşkanını nazara veriyorsunuz, AK Partiyi nazara veriyorsunuz.’ dün hepimizin telefonlarına mesaj geldi. Can Dündar diyor ki; ‘AKP sadece İstanbul’u ve Ankara’yı kaybetmedi Mekke’yi de kaybettiniz Kudüs’ü de kaybettiniz.’ Bu söz her şeyi izah ediyor. Demek ki biz bu davayı anlatırken inanın oy avcılığı için anlatmamışız. Bu davanın kökü çok derindir, bu dava ümmeti ilgilendiriyor. Bakın hemen kendi kinlerini zuhur ettiler. Allah hepinizden razı olsun, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.” ifadelerini kullandı.

“SOLHAN HİÇ BİR ZAMAN SAMİMİYETİNDEN, ÇİZGİSİNDEN GERİ KALMADI”

Kalkınma Bakanı Eski Yardımcısı Yusuf Coşkun, ise şu ifadeleri kullandı: “Buraya her gelişimizde diyorduk; ‘Solhan’ın yolu çizgisi belli’ elhamdülillah bugün bunu hep birlikte yaşıyoruz. Solhan hiç bir zaman samimiyetinden, çizgisinden geri kalmadı, her zaman duası, desteği AK Partiye ve Recep Tayyip Erdoğan’a oldu. Çok büyük bir oy oranı ile tekrar başkan Abdulhakim Yıldız ile devam edeceğiz. Rabbim bu zaferleri her zaman nasip etsin. İl Başkanımız dedi ‘Karlıova sizi geçti’ doğru Karlıova’yı tebrik ediyoruz ama bizim baştan beri her zaman yarışımız Genç ile olmuştur. Siz Genç’i geçerek Abdulahkim Bey’i seçtiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

“SOLHANLILARIN EMRİNDE OLMAKTAN ŞEREF DUYACAĞIZ”

‘Solhan her zaman tarih yazmaya hazırdır.’ diyen Bingöl Milletvekili Fevzi Berdibek, konuşmalarına şöyle devam etti; “Biz seçimlere girdiğimiz zaman teredütümüzün olmadığı yerlerden biri de Solhan’dır. Solhan, kişiliğiyle, kimliğiyle, muhafazakar yapısıyla hakikaten de Bingöl’de bir semboldür. Biz bunu her bulunduğumuz ortamda, her bulunduğumuz platformda anlatmışızdır. Allah bu yapınızı, bu imajınızı ömür boyu devam ettirsin. Siz zaten gereğini yaptınız. Abdulhakim Yıldız kardeşimizi Solhan’da seçtiniz, Arakonak’ta da Mustafa kardeşimizi seçtiniz. Bu saatten sonra gerisi Sayın Bakanımıza düşüyor. Bize de ne düşüyorsa Solhanlıların emrinde olmaktan şeref duyacağız.”

“YÖNETİCİLİK; ÖYLE KOLAY İŞ DEĞİL, VEBALİ OLAN BİR İŞTİR”

Programda son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, şunları kaydetti: “Gerçekten Solhan’ın coşkusu bir başka. Her geldiğimizde bunu görüyoruz, hissediyoruz. Bize güç veriyorsunuz, moral veriyorsunuz. Dualarınızla, desteklerinizle bu güne geldik bundan sonra da cenabı Allah yol arkadaşlığımızı bozmasın, Allah bizi hep birlikte bu doğru yol üzerinde daim kılsın inşallah. Solhan’a bir kez daha teşekkür ediyoruz. Birçok kez teşekkür ettik çünkü her zaman üzerinize düşeni yaptınız. Bir kez daha gönülden teşekkür ediyoruz. Bu son seçimler gerçekten çok önemliydi. Yerel boyutun ötesinde önem taşıyan seçimlerdi. Her zamanki o dik duruşunuzu ortaya koydunuz. Biz de inşallah buna layık olmak için elimizden gelen tüm gayretle gücümüz neye yetiyorsa Solhan’ın ve sizlerin yanındayız, her zaman Solhan’ın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Cenabı Allah nasip etti Abdulhakim Bey’e, ikinci dönem de seçildi. Şimdi inşallah tecrübelerinden de istifade ederek, eksiklerini de inşallah kapatarak, tamamlayarak, sizlerle omuz, omuza ve ekibiyle birlikte çalışarak. Yöneticilik öyle kolay iş değil vebali olan bir iştir. Herkes heves ediyor ama bu bir sorumluluktur. İyi bir şekilde yaparsanız çok güzel ama yapamazsanız yükü kaldıramazsanız da çok vebali olan işlerdir. Cenabı Allah yüklendikleri bu sorumluluğun altından kalkmayı hepsine nasip eylesin inşallah.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN