• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

‘SOLHAN’IN SUYU TEMİZ’

21 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2314 defa okundu.
‘SOLHAN’IN SUYU TEMİZ’

Solhan içme suyunun tahlilini talep eden CHP İlçe Başkanı’na verilen cevapta; Solhan içme suyunun iddia edildiği gibi her hangi bir sıkıntının olmadığı ve tahlil sonuçlarının içme suyunu temiz gösterdiği belirtildi.

Solhan Deresinde atık suların şebeke suyunun yanından geçtiğinden karışma ihtimalinin olabileceği için Kaymakamlık makamına yazdıkları yazı ile numune incelemesi isteyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Solhan İlçe Başkanı Mehmet Canlı’ya verilen cevapta ‘suyun temiz olduğu’ belirtildi.

Suyun temiz olduğu cevabının kendilerine iletildiğini belirten Canlı, şunları aktardı: “Solhan Deresinde atık suların şebeke suyunun yanından geçtiğinden karışma ihtimalinin olabileceği için Kaymakamlık makamına yazdığımız yazı ile numune incelemesi istemiştik. Kaymakamlık makamı tarafından dilekçemize cevap verildi. Kaymakamlık aracılığı ile Solhan Belediyesi’den gelen cevap metninde şu ifadeler kullanıldı, ‘İlgili yazıda bahsi geçen ilçe içme suyuna Arakonak Beldesi’nin kanalizasyon suları karıştığı iddia edilmiştir. Solhan Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ilçe genelinde her ay düzenli olarak su numunesi alınmaktadır. Alınan numuneler Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü ve Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından periyodik aralıklarla analiz edilmektedir. Ekte verilen analiz raporlarından da anlaşılacağı üzere iddia edildiği gibi bir kirlilik bulaşması söz konusu değildir.’ Halkımızın taleplerini ilgili kurumlara ilettiğimiz gibi kurumların bizlere aktardıklarını da halkımızla paylaşıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN