• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

“Solhan’ın Sesi Olacağız”

14 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1482 defa okundu.
“Solhan’ın Sesi Olacağız”

Her alanda çeşitliliğin zenginlik olduğu gibi basın alanında da farklı seslerin ilçe adına zenginlik olduğuna inandığını söyleyen Bildik, “Solhanın Sesi Gazetesi ile halkımızın sesi olacağımız gibi ilçeye bir farkındalık katacağımıza inanıyor ve gazetemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Gazeteci Abdulgafur Bildik’in Solhan Haber Gazetesi ile yollarını ayırması üzerine yaptığı çalışma sonucunda www.solhaninsesi.com isimli haber sitesi kurdu. 3 aylık haber sitesi hizmetinden sonra Solhan’a yeni bir gazete ile tekrar okuyucular ile buluştukları için mutlu olduklarını dile getiren Bildik, gazete hakkında değerlendirmede bulundu.

 2006 yılında başladığı gazetecilik mesleğinde Bingöl Kent Haber Gazetesi ve Solhan Haber Gazetelerinde çalıştığını dile getiren ve 3 ay önce www.solhaninsesi.com sitesi ile basın alanında hizmetlerine devam ettiğini söyleyen Bildik, bundan sonra Solhanın Sesi Gazetesi ile ilçe halkının sesi olacakları gibi halk ile kamu hizmeti sunan kuruluşlar arasında köprü vazifesi göreceklerinin de altını çizdi.

Neden Solhanın Sesi Gazetesi?

Solhanın Sesi Gazetesi ile ilgili açıklamada bulunan Gazetenin İmtiyaz Sahibi Bildik, şu ifadeleri kullandı:

 “Yeni bir çalışma ile mesleğimde hizmet etmek ve takipçilerimizle yeniden bulaşmanın mutluluğunu yaşarken nasıl bir sorumluluğa tekrardan merhaba dediğimizin farkındayız.

Bingöl’de başladığım mesleğe iki yıllık bir çalışmanın akabinde Solhan’da devam ettim. Solhan’da ise mesleğimin altıncı yılında olmam ilçeme ne kadar hizmet ettiğimin göstergesi olduğunu düşünüyorum. Bu mesleği ifa ederken; Mağdur olan birinin mağduriyetini dile getirilmesi ve mağduriyetinin giderilmesinde alınan hayır/dualar kazanımlarımız olmuştur.

Bir gayret sonucu elde edilen başarının kamuoyu ile paylaşılıp takdir görmesine ortak olmak sevinç kaynağımız olmuştur. Çalışmalar her ne kadar görev ve sorumluluk sebebiyle yapılıp sonucunda başarı sağlanıp ve bu başarıda her zaman karşılık beklenmese de bazen taktir edilmesi insanları memnun etmektedir. Bizler de bunun yaşanması ve aynı zamanda teşvik etmek amacıyla olsun bir aracı görevi yürütmekteyiz. Bazen vatandaşın katılacağı kurs ve programlarda önceden haberdar olmalarını sağlayıp çalışmalarında görev üstlenmekteyiz. Bu yola, halka hizmetin hakka hizmet şuuru ile çıktık. Her birey kendine ve toplumuna fayda sağlamak için farklı metotları benimseyip uygulamaya çalışmaktadır. Biz de halkımıza hizmet etmek, sevinçlerin çoğalmasına ve üzüntülerinin azalmasına vesile olacak çalışmalarda bulunup yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Kimi zaman toplumumuzda farkındalığın oluşması için gayretler içerisinde oluyoruz. Tabiî ki farkında olmayı sağlamak için farkında olmak gerektiği için öncelikli çalışmamız farkında olmaktır. Böyle çalışmalar yaptığımız ve arzu ettiğimiz şekilde yürüttüğümüz an farklı olacağımıza inancımız tamdır. Her alanda çeşitliliğin zenginlik olduğu gibi basın alanında da farklı seslerin ilçe adına zenginlik olduğuna inanıyor Solhanın Sesi Gazetesi ile halkımızın sesi olacağımız gibi ilçeye bir farkındalık katacağımıza inanıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Baskı Arda Ofset Matbaacılık’ta Yapılmaktadır

Yıllardır ilçede bu alanda hizmet verdiğinden dolayı mesleğin zorluğunun ve sorumluluğunun farkında olduğunu söyleyen Bildik, şunları aktardı:

“Gazete dışında matbu evrak işleri yapan tesisimizi kurduk. Ancak gazete baskı makinasını henüz getiremediğimizden dolayı baskıyı Bingöl’de hizmet veren değerli dostum ve meslektaşım Mahmud Arda’nın matbaası olan Arda Ofset Matbaacılık’ta yapmaktayız. Öncelikle değerli meslektaşım Arda’ya bu imkanı sunduğundan dolayı teşekkür ediyorum.”

“Solhan’ın Sesi Olacağız”

 

Son olarak Bildik; “Gazetemizin ilçemize hayırlı olmasını ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, halkımızın desteğini bekliyor, eleştiri ve duaları ile destek veren her kese teşekkür ediyoruz. Bu gazete ile Solhan’ın Sesi olacağımıza inancımız tamdır. Her hangi bir habere tanık olan dostlarımızın da bizleri haberdar etmelerini ve kamuoyuna doğru bir şekilde yansıtmamızı sağlamalarını rica ediyoruz. Allah’ın izni ile çıktığımız bu yolda hayırlı hizmetler sunma gayretindeyiz. Haber, fotoğraf ve video desteği sunan tüm dostlarımıza ve köşe yazıları ile bizleri bilgilendirip farkında olmamızı sağlayan değerli kalemlerimize ayrıca teşekkür ediyorum” ifadeleri kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN