• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

SOLHAN’IN ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ ŞEHİT EDİLDİ

17 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1889 defa okundu.
SOLHAN’IN ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ ŞEHİT EDİLDİ

İstanbul Sultanbeyli’de geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen saldırı sonrasında çıkan çatışmada, eski görev yeri olan Bingöl’ün Solhan İlçesi’nde ‘Örnek Müdür’ denilen ve ilçe halkının beğenisini kazanan Solhan Eski Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken şehit oldu.

 Bomba yüklü araçla saldırının düzenlendiği Sultanbeyli’deki Fatih Polis Merkezi yakınında önlem alan güvenlik güçlerine açılan ateş sonrasında çıkan çatışmada 2 saldırgan ölü olarak etkisiz hale getirilirken, 1 polis memurunun olay yerinde yaralandığı ve kaldırıldığı Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde şehit olduğu belirtildi.

Şehit olan polisin, Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü ve Solhan Eski Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken olduğu öğrenildi.

2008 yılında Solan İlçe Emniyet Müdürü olan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürü olarak görev yapan 3.Sınıf Emniyet Müdürü Beyazıt Çeken, 1973’te Konya’da doğdu. Askerliğini jandarma komando teğmen olarak yapan Çeken, 1995 yılında Polis Akademisi’ni bitirerek göreve başladı.

Solhan’da 2008-2010 yılları arasında İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Beyazıt Çeken’in görev yaptığı dönem içerisinde halkın sevgisini de kazanmıştı. Solhan’da görev yaptığı dönemde halkla ilişkileri ile halkın takdir ve sevgisini kazanan Şehit Emniyet Müdürü Çeken hakkında yapılan bir haberde vatandaşların; Çeken hakkında “daha önce ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne işimiz düştüğü zaman bile gitmek istemezdik. Ancak Beyazıt Çeken döneminde emniyet müdürlüğüne bakış açımız değişti. Müdürümüze, bizlere karşı bu sıcak tavrından dolayı teşekkür ediyoruz" ifadeleri kullanmıştı.

Sultanbeyli’de meydana gelen bombalı saldırıda 4 polis memuru ve 7 vatandaş yaralanmıştı. Saldırıda yaralanan Beyazıt Çeken, kaldırıldığı Sultanbeyli Devlet Hastanesinde şehit olmuştu.

İstanbul’da Şehit olan Çeken’in cenazesi Konya’ya gönderilip burada defin edildi. Konya’daki cenaze törenine Şehit Emniyet Müdürü Çeken’in Solhan’da görev yaptığı dönemde Solhan Kaymakamı olan Yaşar Aksanyar ile aynı dönem Solhan Belediye Başkanı olan Niyazi Çavuşoğlu da katıldılar. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN