• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

SOLHAN’IN ELEKTRİKLE İMTİHANI!

17 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
576 defa okundu.
SOLHAN’IN ELEKTRİKLE İMTİHANI!

Çarşamba günü ilçede meydana gelen elektrik kesintisi hayatı durma noktasına getirdi. Elektrik kesintisinden dolayı ilçede bazı GSM operatörleri şebekeleri ve internet erişimi yanında bazı bölgelerde su kesintisi de meydana geldi.

Solhan’da 14 Aralık 2016 Çarşamba günü meydana gelen elektrik kesintisi hayatı olumsuz etkiledi. Aksa Fedaş yetkililerinden alınan bilgiye göye Çarşamba günü meydana gelen arızaların kabin içi kablo uçlarının aşırı yüklenmeden dolayı yandığını ve kesintinin bu sebepten dolayı olduğu aktarıldı. Gün boyu yoğun bir çalışma sonucun elektriklerin ilçeye verildiğini belirten yetkililer, kabinlerde yapılan çalışmalar ve oluşan sorunların giderilmesi için çalışmalarda son bağlantının yapılması için ara ara kesintinin yapıldığını ve sorunların çözüme kavuşturulduğunu aktardılar.

ELEKTRİK GİDİNCE HAYAT DURUYOR!

İlçedeki elektrik sorununun sürekliliğinden dert yanan vatandaşlar, soruna kesin çözüm beklediklerini ancak pek umutlu olmadıklarını belirttiler.

Hayatın her alanında artık tek vazgeçilmesin elektrik olduğunu belirten vatandaşlar, “Elektrik gidince hayat duruyor. Kaloriferler elektrik ile irtibatlı. Kış gününde elektriğin olmaması evinde bile olsan soğukta yaşaman demektir. GSM operatörü elektrik kesintisi ile şebeke hizmeti vermeye biliyor. İnternet erişimi kesiliyor. Telefonda şarjın olması bile ulaşım ve erişim hizmetine yetmiyor. Bir de bazı bölgelerde suyun sondaj ile alınmasından dolayı elektrik kesintisi su kesintisine de neden oluyor. Elektrik kesintilerinin fazlalığı bir yana uzunluğu artık cihazlardan ziyada normal yaşamın da seyrine etki ediyor.  Artık elektrik sorunu yaşamak istemiyoruz. Vatandaş olarak bizler vazifelerimi yaparken yetkililerin de sorunların çözümü konusunda gerekli çalışmaları yapmalarını ve sorunların asgariye inmesi için gereğini yapmalarını istiyor ve bekliyoruz.” İfadelerini kullandılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN