• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

‘SOLHAN’I DOĞU’NUN SPOR KENTİ YAPALIM’

19 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
965 defa okundu.
‘SOLHAN’I DOĞU’NUN SPOR KENTİ YAPALIM’

Kovalar: ‘Belli ki Solhanımızın gençleri sporu seviyor ve spor alanında büyük bir yeteneğe sahipler. Bütün siyasi çıkarları bir yana bırakıp, Solhanlı gençlerimize istedikleri salonu verin. Gelin hep birlikte Solhan’ı Bingöl’ün değil Doğu’nun spor kenti yapmak için mücadele edelim.’

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Solhanlı gençlerin sporu sevdiğini belirterek İlçeye Sapor Salonu yapılması için hükümet yetkililerine çağrıda bulundu.

Solhanlı gençlerin başarısını anımsatan Kovalar, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu memleketin gençlerine verilen her bir destek, her bir emek karşılıksız kalmayacak. Bu gençler; kendilerine verilen kısıtlı imkanlardan bizi ve şehrimizi gururlandıran büyük başarılar ortaya koymuşken; bu gençlerin bizi ve şehrimizi daha çok gururlandıracak olan daha büyük başarılara imza atma isteğinden mahrum bırakan iktidar temsilcilerinin vurdumduymazlığına karşı; onlara Solhanlı gençlerimizin ülke çapında elde etmiş oldukları başarıları gösteriyorum. Bu başarının ortağı olmayan tek bir kişi ya da kurum varsa o da iktidar partisi ve onu temsil eden yönetimdir. Ben inanıyorum ki Solhanlı kardeşlerimiz maddi imkanları elverseydi kendi salonlarını da kendileri yapacaktı. Ama maalesef bütün spor dallarında faaliyet gösteren gençlerimiz için tam donanımlı ve tam kapasiteli bir spor salonu ihtiyacı artık zarurileşmiştir.  Buradan iktidar partisi temsilcilerine sesleniyorum. Belli ki Solhanımızın gençleri sporu seviyor ve spor alanında büyük bir yeteneğe sahipler. Bütün siyasi çıkarları bir yana bırakıp, Solhanlı gençlerimize istedikleri salonu verin. Gelin hep birlikte Solhan’ı Bingöl’ün değil Doğu’nun spor kenti yapmak için mücadele edelim. Ben Solhanlı kardeşlerimizin ahde vefa örneği göstererek değil ülke çapında, dünya çapında ilimizi tanıtacaklarına ve şehrimizi yücelteceklerine inanıyorum. Siz de inanın.”

Kovalar, açıklamanın devamında Solhanlı gençlerin başarılarını da şu şekilde aktardı:

SOLHANSPOR

Gençleri kötü ortamdan uzaklaştırmak için 7 gönüllünün halktan 1 lira aidat toplayarak kurduğu Solhanspor,  2013 yılında kuruldu. Ve çok kısa bir sürede büyük bir başarıya imza atarak Efeler Ligi’ne yükselerek, spora ilgi duyan bütün gençlerimiz için adeta umut örneği olmuştur.

YAVUZ AĞRALI

Yavuz kardeşimiz; Solhanlı olup, ortaokul yıllarında hem çalışarak hem okula giderek imkansızlıklar içerisinde bizi ve şehrimizi onurlandıran değerli bir kardeşimiz.

Liselerarası yarışmada takım halinde dünya şampiyonluğu kazanan Ağralı, 2013’te bireysel dağ yarışmasında dünya üçüncülüğü elde etti. 2016’da ise Rio Olimpiyatları’nda yer aldı. Bingöl’den olimpiyatlara katılan ilk atlet oldu. 2017’de Balkan şampiyonluğunu kazanan ve ardından 3 kez Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden Ağralı, gösterdiği performansla olimpiyatlara katılma hakkı kazandı.

YÜKSEL GÜLTEKİN

11’inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda birinci oldu.

ARAKONAK ORTAOKULU

Atletizmde takım olarak Türkiye İkinciliği

SOLHAN YİBO

Atletizmde Son 5 yıl içinde Türkiye ikinciliği ve Türkiye Üçüncülüğünü takım olarak kazandılar.

2018-2019 sezonu Türkiye Analig Voleybol Yarı Final müsabakalarında Solhan YİBO Voleybol Takımı, Anadolu Yıldızlar Ligi yarı final müsabakalarında Erzincan’da başarı elde ederek 2. Kez Finallere çıkmaya hak kazandı.

 

2018-2019 sezonu Anadolu Yıldızları Voleybol Liginde Türkiye Finallerinde Bingöl’ü temsil eden Solhan Yatılı Bölge Okulu, Türkiye 2. Si oldu.

VOLEYBOL OKUL SPORLARI

Solhan Yibo, 2019 Bingöl il 1.’si  2.’si ve 4.sü oldu.

14 Nisan 2021 tarihinde Sivas ilinde Atletizmi Geliştirme Projesi Yarı Final Yarışmaları yapıldı.

2008-2009 dogumlu erkek takımı yarı final 4. Oldu .

2006-2007 dogumlu erkek takımı yarı final 6. Oldu.

2005-2004 dogumlu erkek takımı YARIFİNAL 6. Oldu .

Böylece bingöl tarihinde ilk kez 4 atletizm takımımız Türkiye finallerine kaldı.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN