• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

“SOLHAN’DAN SURİYE’YE KARDEŞLİK ELİ”

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
852 defa okundu.
“SOLHAN’DAN SURİYE’YE KARDEŞLİK ELİ”

Solhan’da faaliyet gösteren İHH Şubesi, hayırseverlerin desteği il “Solhan’dan Suriye’ye Kardeşlik Eli” kampanyası kapsamında bir TIR un gönderildi. Düzenlenen kampanyaya İlçe Merkezi ve köylerden olduğu gibi özellikle eğitim camiasının büyük desteğin olduğu, Türkiye’de farklı illerden ve yurt dışından da desteklerin aktarıldı.

Solhan’da faaliyet gösteren İHH Şubesi, “Solhan’dan Suriye’ye Kardeşlik Eli” adı altında düzenlediği kampanya kapsamında bir 473 torba unu dualar ile Suriye’ye gönderdi.

Düzenlenen kampanyaya İlçe Merkezi ve köylerden olduğu gibi özellikle eğitim camiasının büyük desteğin olduğu, Türkiye’de farklı illerden ve yurt dışından da desteklerin aktarıldı.

Solhanlı alim ve kanaat önderi Abdullah Akdeniz Hoca’nın okuduğu dua ile TIR Solhan’dan yola çıktı.

Yapılan kampanya hakkında bilgi veren İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, “Allah’a hamd olsun bugün itibari ile Solhan’dan Suriyeli kardeşlerimize bir TIR un ulaştıracağız. Bugünleri gösteren rabbimize hamd olsun. Solhan İHH dün Solhan’daydı, bugün Suriye’de yarın da Sur’da olacak inşallah. İnancımız gereği yapmamız gereken ne ise rıza-i ilahi için teşekkür ve hürmet beklemeden inşallah bunları yerine getireceğiz. Bu süreçte kampanyamıza destek veren tarihi duruşu ile Solhan halkına, esnafımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, dini hassasiyeti olan siyasi partilerimize ve harçlıklarını kumbaralarda biriktirip bize yollayan öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Rabbim onlardan razı olsun. Özellikle birkaç ciddi katkısı olan okulumuzu ve köyümüzü zikretmekte fayda var. Öncelikle, Solhan Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim YILDIZ, eğitim camiası adına Anadolu Lisesine ve  Atatürk ilk – ortaokuluna, Bozkanat köyü sakinlerine yürekten teşekkür ediyoruz. Bu TIRın hazırlanmasında ciddi emekleri oldu. Bunun haricinde mutevazi bir ilçe olan Solhan’da hamd olsun bir TIR unun çıkmasına vesile olan diğer paydaşlarımıza, gönül dostlarımıza, dini hassasiyeti olan özellikle Solhan halkına teşekkür ediyoruz. Son olarak da yurt dışından bize katkı sunan, yurt içinde farklı illerde Edirne’den Kars’a, Hatay’dan Trabzon’a kadar ülkenin birçok yerinden bize katkı sunan bütün hayır severlere teşekkür ediyoruz. Rabbim onlardan razı olsun inşallah. ‘Hayırda yarışın’ emri gereğince bundan sonraki süreçte de üzerimize düşeni yapacağız.” İfadelerini kullandı.

TUNÇ, İHH ÇALIŞMALARINI KISACA AKTARDI

Tunç, konuşmasına şöyle devam etti: “Daha önce Solhan’da yaptığımız etkinliklerden bir kaçından bahsedecek olursak öncelikle kendi imkanlarıyla Solhan merkez ve köylerine bu güne kadar Türkiye’de en çok kırtasiye yardımı yapan yer olarak 534 kardeşimize ulaştık. Bunun haricinde geçmişe dönecek olursak; Ramazan kumanyalarıyla da bayramlarda yetim kardeşlerimizi sevindirmekle bundan sonraki süreçte giyim yardımıyla bunun haricinde Solhan’ımız da 7 aydır faaliyet göstermemize rağmen ortaya koyduğumuz dini çalışmalarla inşallah bundan sonrada elimizden geleni rıza-i ilahi doğrultusunda yapmaya çalışacağız. Bu süreçte bize destek veren yönetimdeki arkadaşlarımıza, İHH gönüllülerine şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim onlardan razı olsun, yaptıkları hizmetlerin karşılığını hem bu dünyada hem de ebedi alem de ziyadesiyle versin inşallah.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN