• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

SOLHAN’DAN SURİYE’YE KARDEŞLİK ELİ

2 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1628 defa okundu.
SOLHAN’DAN SURİYE’YE KARDEŞLİK ELİ

Kurulduğu günden bu güne kadar Solhan başta olmak üzere farklı iller ve yurt dışında yardım faaliyetlerinde bulunarak mazlum ve mağdurların yanında olduğunu gösteren İHH Solhan Şubesi’nin “Kardeşlik Bedel İster!” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası kapsamında Suriye’ye yardım eli uzatıldı.

Kurulduğu günden bu güne kadar Solhan başta olmak üzere farklı iller ve yurt dışında yardım faaliyetlerinde bulunarak mazlum ve mağdurların yanında olduğunu gösteren İHH Solhan Şubesi, “Kardeşlik Bedel İster!” sloganıyla başlattıkları yardım kampanyası devam etmektedir.

Öğrencilere yönelik kırtasiye, giyim yardımı, sinema etkinliği gibi faaliyetlerde bulunup seminerler düzenleyen, ilçe merkezi ile köylere yönelik yapılan gıda ve giyim yardımları ile çalışmalarını yürüten İHH Solhan Şubesi, Şırnak’a gıda yardımının ardından Haleplilere yardım tırı gönderilmesine öncülük yaptı. Solhan Eğitim Bir-Sen, Solhan Belediyesi ve Binpınar’ın katkısıyla üçüncü TIR dualarla yola çıktı.

Yapılan yardım kampanyası hakkında açıklamada bulunan İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Solhan Eğitim Bir-Sen, Solhan Belediyesi ve Binpınar’ın desteğiyle üçüncü TIRımızı da yola çıkardık. Kampanyamız halen devam etmektedir. Özellikle battaniye ve kışlık malzeme ağırlıklı olmak üzere dördüncü TIRımızın hazırlıklarını yapmaktayız. Bu yoğun çalışmalar küçük bir ilçe olan Solhan’ının iyilik, yardımlaşma ve kardeşlik şuurunu ne kadar içselleştiğini göstermektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla uyumlu çalışmak, yardım faaliyetlerini daha bereketli kılmaktadır. Duyarlı ve değerli Solhan halkı başta olmak üzere katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Devam eden kampanyayla ilgili bilgi almak isteyen şubemize gelebilecekleri gibi 505 830 2270 ve 553 345 1590 numaralardan da bizlere ulaşılabilir.’’ İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN