• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

SOLHAN’DAN ŞIRNAK’A KARDEŞLİK ELİ

26 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1369 defa okundu.
SOLHAN’DAN ŞIRNAK’A KARDEŞLİK ELİ

Şırnak Halkı’na yardım kampanyası düzenleyen ve kampanya sonucu yapılan yardımları Şırnak’a gönderen İHH Solhan Şubesi, yardımlarda din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeyerek yaptıklarını kaydetti.

Kurulduğu günden buyana gerek Solhan ve gerekse il dışı ve ülke dışı yardımlarda bulunarak mazlum ve mağdurların yanında olduğunu gösteren İHH Solhan Şubesi, bir kampanyayı daha sonuca ulaştırdı.

Öğrencilere yönelik kırtasiye ve giyim yardımı ile sinema etkinliği ile eğitim alanında faaliyetlerde bulunup seminerler düzenleyen ve ilçe merkezi ile köylere yönelik yapılan gıda ve giyim yardımları ile çalışmalarını yürüten İHH Solhan Şubesi, daha önce Suriye’ye yaptığı yardım kampanyasını bu sefer Şırnak iline yaptı.

Yapılan yardım kampanyası ile vatandaşların desteği ile Şırnak’a yardım gönderen İHH Solhan Şubesi, kampanya ile ilgili açıklamada bulundu.

Açıklamada bulunan İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Kazılan hendek, kurulan barikat ve tuzaklanan patlayıcılar yüzünden gerçekleştirilen operasyon nedeniyle 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 14 Kasım’da kaldırıldı. Şırnak’ta 8 ay aradan sonra hayat normale döndü. Hatta uzun bir aradan sonra ilk defa Cuma namazı kılındı. Halkın temel ihtiyaç malzemelerini karşılamak amacıyla Solhan İHH olarak Şırnak’a gıda yardımı ulaştırdık. İslami ve insani sorumluluğumuz gereği her alanda ve bölgede çalışıyoruz. Başta Solhan ve köyleri olmak üzere farklı yerlerde ihtiyaç sahiplerine ulaşma gayretindeyiz. Daha önce biri Suriye’deki kamplara diğeri harap olmadan önce Halep’e iki yardım TIRı ulaştırdık. Patani’de kurban Bayramı’nda et dağıttık. Bulanık’ta bir abimize tekerlekli sandalye götürdük. Hamdolsun şimdi de Şırnak’a gıda yardımı ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yardımlarımızda din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan, teşekkür ve hürmet beklemeden İHH gönüllüleriyle beraber çalışıyoruz. Şırnak halkı için düzenlediğimiz kampanyamıza katkı sunan tüm Solhanlılara teşekkür ederiz. Duyarlı ve değerli halkımızdan Allah razı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN