• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHAN’DAN KARDEŞLİK ELİ

9 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1007 defa okundu.
SOLHAN’DAN KARDEŞLİK ELİ

Solhan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde çalışmakta olan usta öğreticiler ile kursiyerlerin hazırladıkları yöresel yemekler ve el ürünleri hediyelik eşyalar yapılan kermes aracılığı ile satılıp elde edilen gelirler Suriyelilere gönderilecek.

Solhan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü Bünyesinde çalışmakta olan usta öğreticiler ile kursiyerler Suriye’ye yardım maksatlı bir kermes düzenlediler.

Solhan Ulucamii Pasajında düzenlenen kermese yoğun katılım oldu.

Kermese; Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu ve kurum müdürleri, STK temsilcileri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Komşu ülke Suriye’de yaşanan iç savaş sebebiyle memleketlerini terk eden ve zor şartlar altında toplama kamplarında hayatlarını devam ettiren mazlum ve mağdur insanlar için 6 Ocak 2017 Cuma günü Solhan İlçesi Yeni Mahalle’de bulunan Ulucamii Pasajında Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi organizasyonunda bir kermes düzenlendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde çalışmakta olan usta öğrenciler ile kursiyerler ve vatandaşların desteğiyle hazırlanan yöresel yemekler ve el ürünleri tezgahlarda sergilendi.

Kemesi ziyaret edenlere yapılan ikramlar sonrasında ziyaretçiler kardeş halk olan Suriyeliler için gönüllerinden kopan miktarı verip kermesi hazırlayan ve emeği geçenlere bu hayırlı organizasyon için teşekkür ettiler.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kermes hakkında bilgi veren Solhan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhtesim Tunç, “Yıllardır ülkelerinde çıkan iç savaş dolayısıyla vatanlarını terk edip ülkemize sığınan kardeşlerimize devletimiz gerekli desteği ve yardımı vermektedir. Solhan halkı da daha önce verdiği yardımlar ile ilçemizden 3 TIR yardım Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılmıştır. Usta öğreticilerimiz de kermes aracılığı ile yardımda bulunmak istediler. Biz de kurum çalışanları olarak üstümüze düşeni yapıp kermesimizi düzenledik. Kermes yerini tahsis edenden ürünleri hazırlayan ve gelip ikramı aldıktan sonra destek sunan herkese teşekkür eder Allah razı olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.

YARDIM EDENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Kermesin hazırlanması için arkadaşları ve kurum yöneticileri ile istişarede bulunduklarını söyleyen Usta öğreticilerden Hacere Sevinç, “Ülkelerinde çıkan savaş sonrasında yurtlarından ayrılmak zorunda olan Suriyeliler bugün bizler için muhacir konumundalar, bizler de onlara ensar olmalıyız. Ülkemiz kendilerine gereken tüm imkanları sağlarken bizlerde bugüne kadar sadece kendilerine dua ediyorduk. Oraya gidip yardımda bulunmayacağımız için bizler de burada yapacağımız organizasyonla kendilerine yardım göndermeyi düşündük ve kermes düzenledik. Tüm arkadaşlarıma ve bizlere destek veren büyüklerimize teşekkür ediyorum, yardımlarını esirgemeyen halkımızdan da Allah razı olsun.” Şeklinde konuştu.

“AZ DA OLSA BİR DESTEK SUNMAK İÇİN KERMEZ DÜZENLEDİK”

Kardeş Suriye halkı için kendilerinin de yaptıkları istişare sonucu yapacakları kermes aracılığı ile yardım yapacaklarının kararlaştırmaları ile organizasyonu yaptıklarını söyleyen usta öğreticilerden Kıymet Kılıç Topluk, “6 yıldır iç savaştan dolayı mağdur olan ve yurtlarından olan bir halk var. Ülkemiz onlara yurt ve diğer imkanları sunarken halkımız da gerekli yardımlarda bulunuyor. Bizlerde az da olsa bir destek sunmak için kermes düzenledik. Usta öğreticiler ve kursiyerlerimizin hazırladıkları yöresel yemekler, pasta ve hediyelik ürünleri burada sunuyoruz. Halkımız da bu ürünlerden alıp destek vermektedir. Kermesin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve kermesimize katılıp desteğini esirgemeyen herkesten de Allah Razı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN