• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

SOLHAN’DAN 5 TÜRKİYE BİRİNCİSİ

5 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1486 defa okundu.
SOLHAN’DAN 5 TÜRKİYE BİRİNCİSİ

İkinci dönem TEOG sınavı sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı. Sınav sonuçlarını değerlendiren Yanılmaz, “5 full yapan öğrencimiz bulunmaktadır. Bu da 5 Türkiye birincisi demektir. Daha önceki yıllarda bu mutluluğu yaşamıştık, tekrarlanması bizi ziyadesi ile sevindirmiştir. Önemli olan tepeye çıkmak değil tepede kalmaktır.”

2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılan ikinci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı sonuçları açıklandı. Ortaokul son sınıf öğrencilerinin 26-27 Nisan 2017 günlerinde katıldıkları ikinci TEOG sınav sonuçları geçtiğimiz hafta açıklandı.

Açıklanan sınav sonuçlarına göre Solhan’daki ortaokulların başarı çıtasının yükseldiği belirtilirken ilk sınava göre 14 soru civarında net ortalamasının arttığı ifade edildi.

TEOG sonuçlarının açıklanması ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinde açıklaması yayımlanan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, sınavda tüm soruları doğru yanıtlayan 5 öğrencinin olduğunu belirtip şunları aktardı: “5 full yapan öğrencimiz bulunmaktadır. Bu da 5 Türkiye birincisi demektir. Daha önceki yıllarda bu mutluluğu yaşamıştık, tekrarlanması bizi ziyadesi ile sevindirmiştir. Önemli olan tepeye çıkmak değil tepede kalmaktır. Sınav Sonuçlarına göre; Atatürk Ortaokulu’ndan 2 öğrenci, Şehit Kaymakam Ersin Ateş Ortaokulu’ndan 2 öğrenci ve Solhan YBO/İHOO’dan ise 1 öğrenci olmak üzere 5 öğrencimiz sorulan 120 sorunun tamamını cevaplayarak Türkiye Birincisi oldular. Bu başarının oluşmasında emek sahibi olan öğrencilerimizi, onları yetiştiren velilerimizi, gece gündüz demeden emek sarf eden fedakâr öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ederim. Bu başarı tesadüf değildir. Özellikle Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş’un kaynak kitaplarının zamanında tedarikini sağlamasının karşılık bulması, yine gerek Sayın Kaymakamımız ve gerek ise Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız’ın katkılarıyla yıl içinde gerçekleştirilen ve yazarlarımızın; Öğrenci, Veli, İdareci ve Öğretmenlerimizle buluşturması neticesinde gerek moral motivasyon gerekse iletişim konusunun sıklıkla işlenmesi bize bu gururun yaşanmasına katkı sağlamıştır. Kendilerine minnettarız şükranlarımızı sunuyoruz.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN