• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

SOLHAN’DAKİ SAĞLIK YATIRIMLARI İHALE AŞAMASINDA

2 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
646 defa okundu.
SOLHAN’DAKİ SAĞLIK YATIRIMLARI İHALE AŞAMASINDA

Bingöl’de ihtiyaç duyulan bölgelerde yapılacak olan sağlık tesislerinin inşaatı ve planlaması tüm hızıyla devam ediyor. Solhan Yeşilova Mahallesi 5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri binalarının projeleri bitmiş olup, Bakanlıktan onay gelmesi ile birlikte yapım ihalesi yapılacağı belirtildi.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Yatırım planımızda yer alan Karlıova 6 Hekimlik ASM+TSM+112 ASHİ hizmet binası, Yedisu TSM+ASM+112 ASHİ+ 4 Daireli Lojman binası, Karlıova, Adaklı ve Kiğı 8 Daireli Lojman binası geçtiğimiz yıl bitirilerek hizmete açıldı. Merkez Bahçelievler 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, Sancak 2 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Genç Merkez Yenişehir 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi inşaatlarının temeli atılarak yapımına başlandı. Ayrıca Bingöl Merkez İnönü Mahallesinde yapımı devam eden Sağlıklı Yaşam Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi inşaatının da yüzde 45’lik kısmı tamamlandı.

İHALESİ YAPILACAK YATIRIMLAR

Devam eden yatırımlarımızla birlikte ilimizin sağlık tesisi ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak olan Bingöl Merkez Selahaddin-i Eyyubi Mahallesi 5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri binası, Solhan Yeşilova Mahallesi 5 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, Solhan 112 Acil Sağlık Hizmetleri binası, Merkez Sudüğünü Köyü Sağlık Evi ile Merkez Yenibaşlar Köyü Sağlık Evi hizmet binaları projeleri bitmiş olup, Bakanlık onayı beklenmektedir. Bakanlıktan onay gelmesi ile birlikte yapım ihalesi yapılacak. Ayrıca Merkez Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi Sağlıklı Yaşam Merkezi, 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının ihalesi yapılmış olup, yakın zamanda temeli atılarak inşaatına başlanacak.

PROJE VE İHALESİ YAPILACAK OLAN YATIRIMLAR

2021 yılı içerisinde Merkez İnalı Mahallesi 6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi binası, Mevlana 8 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binası, Kaleönü Mahallesi 6-7 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu hizmet binası, Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binası ile Genç Servi 2 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 2 adet Lojman binası proje ve yapım ihaleleri için Bakanlıktan izin ve bütçe onayı beklenmekte olup onay gelmesi durumunda bu yıl içerisinde projeleri yapılıp yapım ihalesine çıkılacak.

YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

Geçen yıl toplam 6 yatırımımız tamamlanarak hizmete açıldı. Halen 4 yatırım projemizin inşaat çalışmaları devam etmektedir. İhalesi yapılacak olan 4 yatırımımız bulunmakta olup, 1 projemizin ihalesi tamamlanmıştır. Tamamlanan projemizin temeli yakın zamanda atılarak inşaatına başlanacaktır. Proje ve ihalesi yapılacak olan ve Bakanlıktan onay gelmesi halinde yıl içerisinde projeleri yapılıp yapım ihalesine çıkılacak olan 5 yatırım programımız bulunmaktadır. Sağlık yatırımları ile ilgili çalışmalar İl Sağlık Müdürlüğümüzce yakından takip edilmektedir. İhtiyaç duyulan yerlere sağlık yatırımlarının yapılması durmaksızın devam edecektir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN