• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN’DAKİ 283 ÖĞRENCİYE TABLET DAĞITILDI

7 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
311 defa okundu.
SOLHAN’DAKİ 283 ÖĞRENCİYE TABLET DAĞITILDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nca uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen tablet bilgisayarlardan 1830 tanesi Bingöl’de dağıtılmaya başlandı. Bu tabletlerden 283’ünün Solhan’daki öğrencilere dağıtıldığı öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen tablet bilgisayarlardan 1830 tanesi Bingöl’de dağıtılmaya başlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, ailelerin gelir durumuna, çocuk sayısına, çocukların başarı durumuna göre tabletlerin dağıtıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bingöl’de dağıtılmak üzere gönderilen 1830 adet tablet bilgisayarlar İl Milli Eğitim Müdürünün de katılımıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerine teslim edildi. Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilen 283 tablet bilgisayarlar, Solhan’daki okul müdürleri tarafından ailelerin gelir durumuna göre belirlenen öğrencilere dağıtıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Güney; “Öğrencilerimizin uzaktan eğitim almak durumuyla karşı karşıya kalması gerçeğinden hareketle Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen tabletleri ilçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve okul müdürlerimize teslim ettik. Şimdilik 1830 adet tablet elimize ulaşmış durumda. Biz de il olarak bir kısım tableti Valiliğimiz başta olmak üzere hayırsever kişi ve kurumlarımızdan tedarik etmiş durumdayız. O tabletlerimiz de peyder pey alınıyor. Onları da teslim edeceğiz. Tabi gönül arzu eder bu sayı artsın. Milli eğitim bakanlığımız tarafından etap etap devamı sağlanmaya çalışılacak. Her il için belli bir kontenjan belirlenmiş durumda. Biz de yerelde bu süreci birebir takip ediyoruz. Bu dönem anlaşılıyor ki çocuklarımızı uzaktan eğitim ile devam etmek zorunda kalacağız. İnşallah umut edelim ve gayret gösterelim kurallara uymak suretiyle ikinci dönem çocuklarımız okullarına kavuşsunlar. Ailelerin gelir durumuna, çocuk sayısına, çocukların başarı durumuna vb. kriterlere istinaden bu tabletleri ulaştıracağız. İnşallah faydalı olur. Köylerimizde internet alt yapısının daha da iyileştirilmesi konusunda gayretlerimiz var. Tabi ki yüzyüze eğitimin yerini tutmaz ama öğrencilerimizin evlerinde de olsa bu eğitimi alması çok önemli. O süreçten kopmamaları adına çok önemli. Hem bulundukları sınıfın konularını hem de öğretmenleri ile olan iletişimleri canlı tutma adına önemsediğimiz bir süreç.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN