• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

Solhan’da Yönetici Başarısı Yüzde 90 Civarında

25 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1057 defa okundu.
Solhan’da Yönetici Başarısı Yüzde 90 Civarında

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yer alan 40 bin okul yöneticisinden 7 bini 75 puan altında aldığı için görevden alınıyor. Solhan’da bu kapsamda yapılan değerlendirme sonucu bir okul yöneticisi dışında tüm yöneticilerin yeterli derecede puan alması toplumda, değerlendirmenin hakkıyla yapılmadığı yorumlarına neden oldu.

 Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre;

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yer alan 40 bin okul yöneticisinden 7 bini 75 puan altında aldığı için görevden alınıyor.

Görevden alınan yöneticiler bulundukları okulda yöneticilik yapamayacak, ancak başka bir okul müdürlüğü ya da müdür yardımcılığı için başvuruda bulunabilecek. Bu yöneticiler, yerlerine başka bir yönetici atanana kadar görevlerini sürdürecek.

MEB’den Yönetici Atama Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" geçtiğimiz Mart ayında Meclis’ten geçerek Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre,4 yılını doldurmuş olan müdürlerin görevden alınması kararı çıkmıştı. Bunun sonucunda 4 yıl görev süresi dolan 16 bin yönetici veli, kıdemli öğretmen ve ilçe milli eğitim müdürlerinin de yer aldığı komisyonun değerlendirmesi sonucunda puana göre görevini sürdürmesi ya da ayrılması konusunda karar verildi. 4 yılı dolduran 40 bin yöneticiden 7 bininin okul komisyonları görevde kalmamasına karar verdi. 75 puan altında alan bu yöneticiler yerlerine yeni biri atanıncaya kadar görevlerini sürdürecekler.

Solhan’da Yönetici Başarısı Yüzde 90 Civarında

Milli Eğitim Bakanlığı’nda yer alan 40 bin okul yöneticisinden 7 bini 75 puan altında aldığı için görevden alınıyor.

Edinilen bilgiye göre; Solhan’da bu kapsamda yapılan değerlendirme sonucu bir okul yöneticisi dışında tüm yöneticilerin yeterli derecede puan alması, toplumda; değerlendirmenin hakkıyla yapılmadığı yorumlarına neden oldu.

İlçedeki eğitim kurumları yöneticilerinde hepsinin yeterli sadece birinin yetersiz puan almasının şüpheli değerlendirme yorumuna sebep olurken Türkiye’de 40 bin yöneticiden 7 bininin görevden alınmasına karar verilmesinin yeterli puanda olanların yüzde 83’lerde olduğunu gösteriyor. Solhan’da ise değerlendirmede yeterli puan alanların yüzde 90 civarında olduğunu ve bunun ise ülke genelindeki okul başarı oranlarına bakıldığında değerlendirmenin sağlıklı yapılmadığının göstergesi olduğu belirtildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN