• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

SOLHAN’DA YENİ VOLEYBOL TAKIMI KURULDU

7 Aralık 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
398 defa okundu.
SOLHAN’DA YENİ VOLEYBOL TAKIMI KURULDU

Geçmişten günümüze Solhan’da en çok ilgi gösterilen spor branşında izlemekten alınan keyfi oynayarak yaşamaları için genç sporcuların yetişmesi ve profesyonel liglerde mücadele edecek kapasiteye ulaşmaları imkanını sağlamak için yeni bir voleybol takımı kuruldu. Kulübün en büyük amacı profesyonel sporcu yetiştirmenin yanında sporcu lisansı ile Üniversite puanlarına ek puan sağlamak olduğu belirtildi.

Solhan’da “Yeni Solhan Spor” adında yeni bir spor kulübü derneği kuruldu.

Solhan Kaymakamlığına resmi başvurunun yapılıp kuruluşu gerçekleşen kulüp renklerinin; Yeşil-Beyaz ve Siyah olarak belirlendiği öğrenildi.

Kulübün öncelikli hedefi Solhan’da spor alt yapısının geliştirilmesine katkı sağlamak ve profesyonel sporcu yetiştirmenin yanında sporcu lisansı ile Üniversite puanlarına ek puan sağlamak amacı ile kurulan Yeni Solhan Spor Kulübü’nün geçici yönetim kurulu başkanının Serhat Şimşek olduğu belirtildi.

Kulübün faaliyet alanları sosyal, kültürel ve sanatsal alanda; voleybol, basketbol, hentbol, masa tenisi, kort tenisi, halk oyunları, tekwondo, güreş, atletizm, badminton, kayak, izcilik, satranç, tenis, bilardo, bowling, bocce, çim hokeyi, boks, jimnastik, karate ile halter branşları olarak açıklanırken, kuruluş amacı ise; “Yetişmekte olan nesile spor bilinci ve alışkanlığı kazandırmak. Spor her yaşta meslek grubunda insanların yaşamlarını aktifleştirmek ve zindeleştirmek için gerekli olan fiziksel ve zihinsel gelişmeyi sağlayan ayrıca vücudun anatomik dengesini koruyan yegane unsurdur. Bu maksatla en küçükten en büyüğüne kadar tüm vatandaşlarımızın mutlaka bir spor branşı ile ilgilenmelerini, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını bedenen zihnen ve ruhen gelişmelerini sağlamak, sporcu ahlakı ile önce kendilerine, ailelerine, çevresine, vatana ve millete faydalı, maddi ve manevi yönden gelişmiş sağlıklı bir toplum oluşturmak, üyeler arasında sevgi ve saygı, birlik ve beraberlik sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamak ve devam ettirmek, Türk gençliğini geliştirip tanıtmak ayrıca Türkiye çapındaki sporcuları birbirleriyle tanıştırmak aralarında her türlü yardımlaşmayı sağlamak, spor vesilesi ile halkımızı sosyal yönden gelişmiş, dinamik, sağlıklı kılmak, elit düzeyde sporcular yetiştirerek olimpik düzeyde başarı elde etmek.” şeklinde açıklandı.

Kulüp Başkanı Serhat Şimşek ise şu açıklamalarda bulundu: “Yıllardır Solhan’da voleybol branşının içindeyim. Öncesinde sporcu olarak başladığım bu branşta sırasıyla; yardımcı antrenör ve Başantrenör görevlerini yürüttüm. Solhan’da voleybol’a ilgi gerçekten çok yüksek. Gençlerimizin voleybolu izlemek kadar oynamaya da hevesli olduklarını görüyorduk. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde açtığımız voleybol altyapısını ilgi çok yüksek. Bizde sporcularımızın hem profesyonel ligleri görmeleri hem de üniversiteye gitmelerinde lisans ek puanı kazanmaları için bir kulüp kurma girişiminde bulunduk. Solhan Kaymakamlığına resmi başvurumuzu yaptık. Bundan sonra önümüzdeki sezon lige katılmak için süreci başlatıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN