• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

SOLHAN’DA YENİ BİR YARIŞ!

3 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1187 defa okundu.
SOLHAN’DA YENİ BİR YARIŞ!

Geçmiş yıllarda 28 Ağustos kutlamalarında yapılan atlı yarışlar yeniden start aldı. Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübü tarafından tertip edilen rahvan at yarışı ve akabinde yapılan futbol turnuvasının final müsabakası ile dereceye giren yarışmacılara ödüller verildi.

Solhan’da 30 Ağustos günü yöresel at koşuları ve Kültürel Atlı Spor Kulübünün düzenlemiş olduğu Futbol turnuvasının final müsabakası oynandı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yıl dönümü ve aynı zamanda 28 Ağustos Solhan’ın kurtuluşu nedeni ile Solhan hükümet konağı önünde düzenlenen törenin ardından bir takım etkinlikler gerçekleştirildi.

İlçe Hükümet Konağı tören alanında düzenlenen törenin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 28 Ağustos Solhan’ın Kurtuluşu nedeniyle Solhan’da faaliyet gösteren Kültürel Atlı Spor Kulübü tarafından yöresel rahvan at yarışı ve cirit atma yarışması düzenlendi.

Üç farklı grup halinde başlatılan yöresel at yarışmasında grup birincileri Vedat Akçalı, Yusuf Dengiz ve Fırat Çelikel oldu. Birincilerin madalyaları Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Solhan Gençlik Merkezi Müdürü Zülfü Çalışkan tarafından verildi.

Geçtiğimiz yıllarda özellikle 28 Ağustos Solhan’ın Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında yapılan atlı etkinlikler uzun bir aranın ardından Solhan Kültürel Atlı Spor kulübü tarafından tekrar başlatıldı. Üç farklı grupta başlatılan yöresel rahvan at yarışmasında dereceye giren Yusuf Dengiz, “Rahvan at yarışında 1’inci çıktım. Solhan’ımızda ilk kez böyle bir yarışma düzenlendi. Solhan Kültürel Atlı Spor Kulübüne teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler yapacağız. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kendi grubunda dereceye giren diğer bir isim olan Vedat Akçalı ise; “Uzun yıllar sonra tekrar başlatılan yöresel at yarışmasında 1’inci çıktım. Madalyalarımızı aldık önümüzdeki yıllarda da bu etkinlikler devam edecektir. Kulüp üyelerimize ve desteklerini bizden esirgemeyen Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu At binip kısa koşu yaptılar.

TURNUVANIN ŞAMPİYONU DİLEKTEPE

Aynı gün içinde daha önceden Kültürel Atlı Spor Kulübü tarafından tertip edilen futbol müsabakalarının Final ve 3’üncülük karşılaşmaları oynandı. Dilektepe Köyü ve Aslanbeyli Köyü takımları arasında oynanan karşılaşmadan galip ayrılan Dilektepe Köyü turnuvanın şampiyonu olurken Aslanbeyli 2’inci Demirkapı Köyü takımı ise üçüncü oldu.

Müsabakaların ardından dereceye giren takımlara kupa ve para ödülleri için tören düzenlendi.

Kupa töreninde konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız; “Öncelikle bu turnuvada emeği geçen bütün kardeşlerimi tebrik ediyorum. Gerçekten çok ciddi bir iş başardılar. Ve sonrasında bütün Solhanlı hemşerilerimi en cani gönülden kutluyorum. İlk defa sorunsuz sıkıntısız centilmence herkesin yenildikten sonra rakibini tebrik ettiği maçlar izledik. Bu da tabi ki hepimizi gururlandırdı. Biliyorsunuz geçmişte bazen sıkıntılar yaşanıyordu. Ama artık gelinen noktada herkes kabul etti ki kötülükten hiç kimse hiçbir yere varamayacaktır. Yıllardır gençlerimizin bu anlamda spora çok aç olduklarını biliyoruz. Bu sebepten bu tür projelerin ihtiyaçlara cevap vermesi adına toplandık. İnanıyorum ki bundan sonraki etkinliklerde daha farklı içerikler katarak daha güzel olacaktır. Turnuvada emeği geçen bütün kardeşlerimi kutluyorum. Kültürel Atlı Spor Kulübü yeni bir kulüp yeni bir dernek değim yerindeyse hayatının baharında kısa sürede bunları yapmaları büyük bir başarı, onları da tebrik ediyorum. Bundan sonrada bu tür etkinliklerde sizlerin yanındayım. Sizlerle beraber yol alacağımızı bilmenizi istiyorum.” ifadelerine yer verdi.

KURTARANDAN TEŞEKKÜR

Programların ardından Atlı Spor Kulübü Başkanı Abdullah Kurtaran, yapılan etkinliklerde yer alanlara, destek verenlere ve verilen ödüllerde katkı sunan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldıza teşekkür etti.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN