• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

SOLHAN’DA YAPILAN TESİSLER İNCELENDİ

17 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
669 defa okundu.
SOLHAN’DA YAPILAN TESİSLER İNCELENDİ

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yıldırım ile beraberindeki kurum müdürleri, Solhan’da yapılan 1 Milyon 500 Bin TL değerindeki iki tesiste incelemelerde bulundular. Yapılan tesislerin yüzde 50 hibe desteğinin olduğu belirtilirken Haziran 2018’de hizmete açılacakları ifade edildi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi kapsamında, Solhan’da yapılan ‘100 Kapasiteli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği’ ve 25 odalı ‘Yüzen Ada Konaklama Tesisi’ Projeleri,  kurum müdürleri tarafından yerinde incelendi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi 11. Etap kapsamında İlimiz Solhan İlçesinde yapımları devam eden ‘100 Kapasiteli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği’ ile Kırsal Turizm alt yapısına hizmet verecek olan 25 odalı ‘Yüzen Ada Konaklama Tesisi’ Projeleri İl Değerlendirme Komisyon üyesi olan kurum müdürleri tarafından yerinde incelendi.

İncelemede;  Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım ile beraber Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Aslanboğa, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mesut İlhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Edip Fırat, Fırat Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik ekibi hazır bulundular.

İKİ PROJE DE HAZİRANDA FAALİYETE BAŞLAYACAK

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile hibe sözleşmesi imzalayan ve uygulama aşaması devam eden Solhan İlçesi Dilektepe köyünde Bedri Yayan adlı yatırımcıya ait olan 100 baş kapasiteli damızlık sığır yetiştiriciliği projesi ile Solhan Merkez’de Selam Gıda Tem. İnş. Nak. Hay. San. Tic. Ltd. Şti. ait 25 odalı Konaklama Tesisi projeleri geçtiğimiz hafta incelendi.

Yapılan incelemede Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım’ın diğer kurum müdürlerine bilgi verdi. Her bir projenin proje tutarlarının 1.500.000 TL olduğu ve her birine proje toplam tutarının yüzde 50’si olan 750.000 TL’nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe verilerek yapıldığını belirten Yıldırım, bu amaçla bu güne kadar konaklama tesisine 600.000 TL hibenin aktarıldığı ve geri kalan hibenin ise tefrişat alımlarından sonra yapılacağını söyledi.

Modern olarak tasarlanan hayvancılık işletmesinin tamamlanması ile beraber hibelerini ödeyeceklerini belirten İl Müdürü Yıldırım, genelde İlimizin tarımsal alt yapısına hizmet edecek yatırımlarının başarıyla yürütüldüğünü aktarıp, Haziran-2018 tarihi itibarıyla her iki projenin de faaliyetlerine başlayacaklarını belirtti. İncelemelerde bulunan kurum amirleri ile bu projelerin amaçlarına uygun olarak yapılmasını yerinde gördüklerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Yıldırım, ilimizde oluşan proje yürütme kapasitesinin sevindirici sonuçlarını gördüklerini ifade ettiler.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN