• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Solhan’da Türk Eğitim-Sen Buluşması

1 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1463 defa okundu.
Solhan’da Türk Eğitim-Sen Buluşması

2014-2015 Eğitim Öğretim döneminin sıkıntılı başladığını ve sıkıntıların hala bitmediğini belirten Dursun, “Neredeyse birinci dönemin sonuna geldik hala birçok okul yöneticisi belli değil. Bakanlık kendi okullarına üvey evlat muamelesi yapmakta, özel okullara maddi desteği esirgememektedir. Alan değişikliği ilan edildiği şekli ile beklentileri karşılamaktan uzaktır. Acilen alan değişikliğinin kapsamı genişletilmelidir.” dedi.

 Türk Eğitim – Sen Solhan İlçe Temsilciliği, Almer Cafe Restorant’ta müzikli toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya Türk Eğitim – Sen Bingöl Şube Başkanı Sedat Dursun, Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Gıyasettin Kayıkçı, Şube Mali Sekreteri Halit Rıza Başbuğ ve Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Gökhan Yurdagül’ün yanı sıra ilçedeki Türk Eğitim – Sen üyeleri ve öğretmenler katıldı. Aynı zamanda Şube Yönetim Kurulu üyeliğini de yürüten Gıyasettin Kayıkçı, İlçe Temsilciliği görevini İkram Baytemür Başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu’na devretti. İkram Baytemür başkanlığındaki ilçe yönetim kurulu üyeliğine; Burak Köroğlu, Perihan Karaarslan, Mahmut Şen, Raziye Gökçen Maden ve Semi Doğdu seçildi.

Müzik programından önce Gıyasettin Kayıkçı ve Sedat Dursun birer konuşma yaptılar.

Açılış konuşmasını yapan Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Gıyasettin Kayıkçı, toplantıya katılan il yönetim kuruluna, üyelere ve öğretmenlere teşekkür etti. Türk Eğitim – Sen Solhan İlçe Temsilciliği görevini 3 senedir devam ettirdiğini, bunun bir bayrak yarışı olduğunu, bu bayrağın genç öğretmenlerimize devrinin zamanın geldiğini vurguladı. Kayıkçı, Solhan’da yakalanan atmosferin tüm il ve ilçelerimize örnek niteliğinde olduğunu belirtti. 

Yeni atanan aday öğretmenlere yönelik yapılması planlanan mülakat sınavının iptali için Anayasa Mahkemesine başvurulduğunu ve Anayasa Mahkemesinin kararını 4 Aralık’ta açıklayacağını dile getiren Kayıkçı, Türk Eğitim – Sen olarak mülakat sınavının öğretmenler için onur kırıcı olduğunu, başka hiçbir memur sınıfına uygulanmayan, sadece öğretmenlere uygulanmak istenen bu yanlış uygulamanın Anayasa mahkemesi tarafından kaldırılmasını beklediklerini dile getirdi.

“Biz Üyelerimiz ile Bir Aile Yakınlığı İçerisinde Kaynaşmayı Sağlıyoruz”

Şube Başkanı Sedat Dursun yaptığı konuşmada; Türk Eğitim – Sen’in sendikal mücadelesi hakkında bilgi vererek; “İlkeli ve onurlu bir mücadele sergileyerek sürekli büyüme kaydettik. Solhan’da mayıs ayı itibariyle 95 üyeye ulaştık. Her sene il dışına nakil vermemize rağmen sendikamıza katılımın devam ettiğini görmekteyiz. Türk Eğitim – Sen büyük bir davanın, onurun, hakkın, hukukun ve Milli sevdanın adıdır. Biz sadece üye yapmıyoruz. Biz üyelerimiz ile bir aile yakınlığı içerisinde kaynaşmayı sağlıyoruz. Sizlerin sevinci bizim sevincimiz, sizlerin üzüntüsü de bizim üzüntümüzdür.” dedi.

6 Aralık tarihinde Ankara’da ek zam talebi ile ilgili eylem yapacaklarını ve yapacakları eylem için her ilden otobüs kaldıracaklarını belirten Dursun, “Memura reva görülen 123 TL’lik zammı protesto edeceğiz. Bütün arkadaşlarımızın katılımını bekliyoruz. 2015 Yılı Çanakkale Zaferinin 100. yılı. Bu amaçla sendikamızın düzenlemiş olduğu 100. Yılında Çanakkale Zaferi’nin hissettirdikleri ve Milli Egemenlik konulu şiir ve resim yarışmamıza katılımınızı bekliyoruz” diyerek yarışma hakkında üyelere bilgi verdi.

Üyelerden gelen talep üzerine Çanakkale kutlamalarına Bingöl’den bir otobüsle kutlamalara katılım kararı alındığını da belirten Dursun, “2014-2015 Eğitim Öğretim dönemi sıkıntılı başladı ve hala sıkıntı bitmedi. Neredeyse birinci dönemin sonuna geldik hala birçok okul yöneticisi belli değil. Bakanlık kendi okullarına üvey evlat muamelesi yapmakta, özel okullara maddi desteği esirgememektedir. Alan değişikliği ilan edildiği şekli ile beklentileri karşılamaktan uzaktır. Acilen alan değişikliğinin kapsamı genişletilmelidir. Eğitim özrü hakkı elimizden alındı, Anayasal hak olan eğitim hakkımız engellenmiştir. Bunun gibi saymakla bitmeyecek birçok sorunumuz var. Çözüm bekleyen problemlerimiz mevcut” dedi.

İlçe yönetim kurulu üyelerini kutlayan Dursun, başarılar diledi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN