• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

SOLHAN’DA ‘TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ’ YAPILDI

11 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1254 defa okundu.
SOLHAN’DA ‘TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ’ YAPILDI

Solhan’da 2018 yılında yapımı tamamlanan ve maliyeti 24.5 Milyon TL olan yatırımlar için ‘Toplu Açılış Töreni’ düzenlendi. Törende konuşan Yılmaz; “Solhan ilçemiz maneviyatıyla, milli birliğimize ve beraberliğimize verdiği önemle, bu ülkenin kaderine sahip çıkmasıyla, her zaman takdir ettiğimiz bir ilçemizdir.” dedi.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur-an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreninde İlçede yapılan ve Toplam Yatırım Bedeli 24.5 Milyon TL olan yatırımlar ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

Programda konuşan Bingöl Valisi Kadir Ekinci; “Büyüyen, kalkınan ve bölgesinde yıldız ülke olmaya devam eden Türkiye’mizin her ilinde olduğu gibi Bingöl’ümüzde de bereketli zamanlar yaşıyoruz.  Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere,  Hükümetimizin ve Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın büyük destekleriyle son yıllarda ilimizde hemen her alanda büyük yatırımlar yapılmış, fiziki anlamda büyük mesafeler kat edilmiştir. Toplu açılışını yapacağımız ve toplam yatırım bedeli 24,5 milyon lira olan ‘eğitim, ulaşım ve tarım’ sektörlerine ait yatırımlar ile ilçemizde önemli bir adım daha attığımıza inanıyorum. Gönüllere dokunmayı hedefleyen, insanımızın refah ve huzurunu, yarınlara güvenle bakmasını merkeze alan ‘insan odaklı politikalarla’ vatandaşımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor, birlikte çözüm önerileri geliştiriyor ve kamunun imkânlarını en hızlı şekilde vatandaşımıza hizmet olarak yönlendiriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki, geçmişte ve bugün ahlaki duruşu, saflığı, samimiyeti ve sadakati ile insanımız daima hizmetin en iyisini hak eder olmuştur. Cesur Bingöl’ümüzün altın kalpli insanları; milli birlik ve beraberlikleri, dostluk ve kardeşlikleri ile hizmetin en kalitelisine layıktırlar. Vatandaşımızın devletinden memnun olması bizler için esas meseledir. Bütün kamu kurum ve kuruluşları ile çabamız ve gayretimiz vatandaşımızın tebessüm eden yüzü ve mutlu hayatı içindir.

‘İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’

Vali Ekinci, konuşmasını şu ifadeler ile sürdürdü: “Yönetim anlayışımız, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesinden beslenmektedir. Gerçekleştirdiğimiz her yatırımın, öncelikle insanımızın hayatına ne kattığına bakıyoruz. Bu anlayışın neticesi olarak, hamdolsun bugün devletimiz ve milletimiz el ele, çok daha müreffeh, çok daha gelişmiş bir ülkede yaşamanın hazzını duyuyoruz. Bizler yarınlara ümitle bakıyoruz. Açılışını yaptığımız her yatırım bu inanç ve heyecanımızı pekiştiriyor. Ülkemizin sahip olduğu insan potansiyeli ile tarih ve toplum şuuru bizlere daima daha fazla hizmet ve daha fazla üretim aşkı ilham ediyor. Bugün toplu açılışını yapacağımız 7 yeni yatırımın Solhan’ımıza, Bingöl’ümüze, tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler, ilgili tüm kurumlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”

‘SOLHAN’A HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, şunları söyledi: “Bugün burada sadece 2018 yılında yapılmış bazı hizmetlerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Gördüğünüz gibi 24,5 milyon Türk lirası. Eski para ile 24,5 trilyonluk bir yatırımı bugün resmi olarak açmış oluyoruz, hizmete almış oluyoruz. Bunları başlık olarak sıralamak istiyorum; 4 derslikli Hazarşah Köyü İlkokulu, 3,5 milyona mal olmuş. 16 derslikli Yeni Mahalle Ortaokulu, 6.7 milyona bitirmişiz bu projeyi. Solhan Arakonak 1. kısım taşkın koruma işi, 3.3 milyonluk bir proje. Kırıklı köyü Aşağıotluca mezrası Menguek ve Büyükçayır taşkın koruma işi, 1.2 milyon liraya mal olmuş. Elmasırtı grup köy yolu BSK 18,5 Km, 6.6 milyona mal olmuş. Yüzenada Apart konaklama tesisi projesi 1,5 milyona, 100 baş sığır çiftliği projesi de 1,5 milyona mal olmuş. Bütün bu yatırımlarımız, projelerimiz Solhan’ımıza, insanımıza hayırlı ve mübarek olsun diyoruz. Solhan ilçemiz maneviyatıyla, milli birliğimize ve beraberliğimize verdiği önemle, bu ülkenin kaderine sahip çıkmasıyla, her zaman takdir ettiğimiz bir ilçemizdir. Onun için biz de Solhan’a hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Solhan ilçesinde yapılan ‘Toplu Açılış Töreni’ yapılan duanın ardından kurdele kesimi ile sona erdi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN