• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

SOLHAN’DA TİCARİ TAKSİ EYLEMİ!

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1779 defa okundu.
SOLHAN’DA TİCARİ TAKSİ EYLEMİ!

Solhan’da taksi taşımacılığı hizmeti veren ticari taksi şoförleri, Şehir İçi Hat Servisleri otobüslerinin güzergahları olmadıkları halde düğün salonlarına yolcu götürdükleri için eylem yaptılar.

 Solhan’da taksi taşımacılığı hizmeti veren; Solhan Taksi, Acil taksi ve Garaj Taksi duraklarında hizmet veren ticari taksi şoförleri Şehir İçi Hat Servisleri otobüslerin güzergahları olmadıkları halde düğün salonlarına yolcu götürdükleri için eylem yaptılar.

Solhan’da Ticari Taksi şoförleri, 4 Ağustos 2015 Salı Günü Şehit Mehmet Türksever ve Boglan Bulvarı’nda konvoy halinde geçiş yapan ticari taksiler daha sonra Solhan Belediyesi’ne giderek belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ile görüştüler.

Solhan Belediye Başkanı ile görüşen taksi şoförleri, “iş sezonu yoğun olarak iki aydır. Bu yoğunluk zamanda hakları olmamasına rağmen şehir içi taşımacılık yapan servisler düğün salonları önüne yolcu götürüp orada bekleyip yolcu alıyorlar. Keşke her zaman hizmetlerini böyle yapsınlar ancak sadece düğün olduklarında geç saatlere kadar bekleyip güzergahları dışına çıkmaları doğru değildir. Gereğinin yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştular.

Taksi şoförlerini makamında kabul eden belediye başkanı Abdulhakim Yıldız, şehir içi toplu taşımacılık yapan araçların yaz aylarında saat 23.00’a kadar çalışmaları gerektiğini ve bunun kendi hakları olduğunu aktardı.

Yıldız, şu ifadeleri kullandı: “şehir içi toplu taşımacılık yapan araçlar saat 23.00’da kendi güzergahlarında geçip yolcu alabilirler. Ancak değil bu saatlerde hiçbir zaman güzergahı dışına gidip yolcu alamaz, yolcu bekleyemezler. Kendi güzergahında saat 23.00’a kadar yolcu alabilir ve buna kimse engel koyamaz. Araçların geçiş saatleri listesini vatandaşların bilmesi için duraklara asacağız. Zaman zaman yolcular da bu konuda haklı taleplerini iletmektedirler. Toplu taşıma araçları düğün salonları önüne gidip yolcu alamaz. Ancak sizin hakkınızda da duraklarda bekleyen yolcuları otobüslerin fiyatına götürdüğünüze dair duyumlar aldım. Bu da yanlış bir şeydir. Yanlışa yanlışla cevap verilmez. Yasa olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yaparız. Herkes kendi bildiği yasayı uygularsa hiç bir işin içinden çıkamayız”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN