• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

Solhan’da SYDV 3 Bin Ton Kömür Dağıtıyor

9 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1310 defa okundu.
Solhan’da SYDV 3 Bin Ton Kömür Dağıtıyor

Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından, ilçe merkezi ve bağlı köylerde kömür dağıtımı yapılıyor. Bu yıl ilçe ve bağlı köylerde 3 Bin ton kömür dağıtımının yapılacağı belirtildi.

 Bu yıl ilçe merkezi ve bağlı köylerde toplam 3 bin ton kömür dağıtılacağını belirten Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Recep Tan, kömürün köylerde köy merkezine, ilçede ise hak sahiplerine evlerinde teslim edileceğini söyledi.

Dağıtımın adil ve şeffaf bir şekilde yapılacağını, köylerde hane başına 30’ar torba, ilçe merkezinde ise hane başına 40’ar torba verileceğini söyleyen Tan, dağıtımın 21 Ağustos 2014 Perşembe günü itibariyle başladığını ve yüklenici firma tarafından Muş tren garından alınarak ile merkezinde evlere teslim edildiğini ifade etti.

Kömür dağıtımının öncelikli olarak kronik hastalığı nedeni ile çalışamayan ve geçim sıkıntısı yaşayan hanelere yapıldığını belirten Tan, “SYDV olarak Mart ayında muhtaçlık tespitlerine başladık. Önceki yıl kömür alanların listeleri yeniden kontrol edilip güncellendi. Kömür yardımı; bir hane yardımı olup, ihtiyaç sahibi olmayan hanelerin kömür yardımı talebinde bulunmamasını rica ediyoruz. Ancak ihtiyaç sahibi olup, kömür yardımı alamayan hanelerin yakınları ve komşuları tarafından vakfımıza bildirilmesini istiyoruz. Muhtaç durumda olan vatandaşlarımızın haklarını almalarını sağlamak için SYDV’ye gerekli bilgi ve desteği sunmalıyız. Tespitlerde unutulmuş haneler veya ikamet değişikliği olan hanelerin vakfımıza bildirilmesini istiyoruz. İlçemizde kış şartları ağır olduğundan kömür yardımı diğer yardımlara nazaran daha geniş kitlere yapılmaktadır. Tespitlerde; hanenin kaloriferli mi, apartman veya gecekondu mu olduğuna ve hanede yaşayan fertlere göre gelir dağılımını dikkate alıyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN