• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

Solhan’da Regaip Kandili Kutlandı

5 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1357 defa okundu.
Solhan’da Regaip Kandili Kutlandı

Üç ayları müjdeleyen Regaip Kandili’nde Türkiye’nin dört bir tarafındaki camileri dolduran vatandaşlar namaz kılıp dua etti. Solhan’da da Camilerde ve Sivil Toplum Kuruluşunca Regaib Kandili kutlama programı düzenlendi.

 Regaip Kandili münasebetiyle Solhan Ulu Cami’sinde mevlüd programı düzenlendi.

Vatandaşlar, “Regaip Kandili, Kur’an-ı Kerim ve Mevlid” özel programı dolayısıyla akşam saatlerin Solhan Ulu Cami’sine gelerek buradaki programa katıldılar.

Cemaatle kılınan akşam namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Regaip Kandili’nin önem ve anlamı anlatıldı, gecenin dua ve ibadetle geçirilmesinin manevi değerine değinildi.

İlahilerin seslendirildiği programda Solhan Ulu Cami İmam Hatibi Mehmet Bingöl gecenin önemine de değindiği bir dua yapıp tüm Müslümanların yaptığı ibadetlerin kabulünü dilerken Müslümanların huzuru, sıhhat ve afiyeti ile dünya barışına yönelik duada bulundu.

Bir program da Solhan Çağrı-Der tarafından dernek merkezinde yapıldı. Burada yapılan programda Molla Nizamettin Yaçin bir konuşma yaptı.

Yapılan iyiliklerin karşılıksız kalmadığını ve Allah tarafından kat kat karşılığının verildiğini söyleyen Yaçin, Muttakilerin özelliklerinden bahsetti.

Muttakilerin; namazından, niyazından, ibadetinden, helal ve haramı takip eden, nefsinin arzu ve isteklerine boyun eğmeyen kişiler olduğunu dile getiren Yaçin, Muttakilerin Allah’ın koymuş oldukları sınırları, hudutları çiğnemediklerini ve Allah yolunda malını, zamanını harcayan insanlar olduğunu aktardı.

Muttakilerin Allah’a karşı sorumluluklarını yerine getiren kişiler olduğuna dikkat çeken Yaçin, “Biz çalışmalarımızda ne kadar Allah için gayret edip hizmet edersek kat kat karşılığını alırız. Allah’ın hazinesi çok geniştir. Ne kadar verirse versin hiçbir şekilde eksilmez. Allah buna karşılık “Allah yolunda infak ediniz, Allah yolunda harcama yapınız” diyor. Allah bize günahlarımız ve hatalarımıza rağmen bizleri affetmek için bahane arıyor. Allah kendisine karşı yapılan iyiliklere karşılık bir’e on, on’a yediyüz, ve yüze dilediği kadar kat kat veriyor.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN