• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

SOLHAN’DA POZİTİF VAKA GÖRÜLDÜ

27 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5028 defa okundu.
SOLHAN’DA POZİTİF VAKA GÖRÜLDÜ

Korona virüs (Covid-19) pozitif vakaların görüldüğü Solhan’da, vatandaşların eskiden daha dikkatli olmaları ve özellikle çocukların sokağa çıktığı günlerde temasa ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri gerektiği aktarılırken rehavete kapılması durumunda salgının yayılabileceği belirtildi.

Korona virüs (Covid-19) vakası görülen Solhan’da vatandaşların dikkatli olmalarının gerektiği belirtiliyor.

Pozitif vaka çıkanların temasta bulundukları, filyasyon ekipleri tarafından sahada yapılan çalışma ile belirlenerek tedbirler alındığı öğrenildi.

Korona virüs ile mücadele kapsamında “Evde Kal” çağrısına uyulmasıyla son bir aydır yeni bir vakanın görülmediği Bingöl’de, son günlerde özellikle Solhan’da vakalara rastlandığı öğrenildi.

İl Sağlım Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri sahada çalışma yaptı. Yapılan çalışma ile yeni vakalarla birlikte temaslarının kontrol altına alındığı öğrenildi.

Solhan’da toplam vakanın 10-12 civarında olduğu öğrenilirken testlerinin pozitif çıkan şahısların temas ettiği kişiler ve vefa sosyal destek gurubu ekiplerine yapılan testlerin ise negatif çıktığı ancak pozitif vakaların temas ettiği kişilerin çevresinde 80 civarı şahsın kontrol altında tutulduğu belirtiliyor.

Vakaların aynı çevrede olduğu öğrenilirken vatandaşların sosyal mesafeye dikkat etmeleri ve temaslardan kaçınmaları gerektiği aktarıldı.

Yeni Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise Bingöl genelinde 3 olduğu ve bunların ikisinin ise Solhan’dan olduğu öğrenildi.

Yetkililer vatandaşların rehavete kapılmaması gerektiğini ve belirtilen kurarlara riayet etmeleri gerektiğini belirtirken özellikle çocukların oyun oynarken temastan kaçınmaları ve mesafeye dikkat etmelerinin önemli olduğu aktarıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN