• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

Solhan’da Nevroz Kutlaması

21 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1181 defa okundu.
Solhan’da Nevroz Kutlaması

Barış ve Demokrasi Partisi Solhan İlçe Teşkilatı tarafından Solhan’da Nevroz Kutlaması etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte ses sanatçıları türküler seslendirirken vatandaşlar halay çekip kutlamayı gerçekleştirdiler.

 Barış ve Demokrasi Partisi Solhan İlçe Teşkilatı tarafından Solhan’da Nevroz Kutlaması etkinliği düzenlendi. Solhan ilçe garajı yanındaki alanda yapılan kutlamaya Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Bingöl Milletvekili İdris Baluken de katıldı.

20 Mart 2014 Perşembe günü saat:11.00’da başlayan programda vatandaşlar Solhanlı Ses Sanatçısı Menduh Çelikel’in seslendirdiği türküler eşliğinde halay çektiler.

Nevroz programında BDP ilçe Teşkilatı başkanı Abdullah Arayan ile BDP İlçeTeşkilatı Yöneticisi ve Nevroz etkinliği organizatörü Ömer Çelikel katılımcıları selamlayıp katılımlarından ötürü teşekkür ettiler.

BDP Solhan Belediye Başkan adayı Mehmet Şirin Yanılmaz hiçbir aşiretin ve kişinin değil halkın adayı olduğunu belirterek “şimdiye kadar burada belediye başkanlığı yapanlar sürekli birilerini kayırarak halk arasında ayrıştırmaya sebep oldular biz ayrıştırmanın önüne geçerek halkın özgürlüğün ve barışın öncülüğünü yapacağız” dedi.

Yanılmaz’dan sonra konuşan ve katılımcıların Nevroz’unu kutlayan BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken “yarın 4 parça Kürdistan’ın Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun kalbi Amed’de atacak Kürt halk önderi Sayın Öcalan’ın okunacak olan manifestosuyla Türkiye, Ortadoğu kendine çekidüzen vermeye hazırlanıyor. Bundan birkaç yıl önce bir onbaşı bir uzman çavuş bir köye geldiğinde köyün tamamını sıraya dizerdi. Ama şimdi bir kürt lider çıktı bütün Ortadoğu’yu sıraya diziyor yarın Sayın Öcalan’ın Amed Newrozun da okunacak olan manifestosuyla Ortadoğu’da dengeler yeniden düzenlenecek. Dünyanın bütün ülkeleri Kürt halkı üzerindeki politikalarını yarın yeniden gözden geçirecek ”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN