• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

SOLHAN’DA NEDEN OLMASIN!

14 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
758 defa okundu.
SOLHAN’DA NEDEN OLMASIN!

Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ndeki kadınlar tarafından örülen 50 adet atkı, bere ve eldiven Bingöllü öğrencilere gönderiliyor. Solhan’da açılan kurslarda ihtiyaç sahibi öğrenciler için bu tür çalışmanın olması, bir sosyal proje olarak hayata geçebilir.

Tuzla’da yaşlıların yaptığı çalışma takdir edilirken Solhan’da aynı uygulama neden olmasın sorusunu zihinlere getirdi.

Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ndeki kadınlar tarafından örülen 50 adet atkı, bere ve eldiven Bingöllü öğrencilere gönderiliyor.

Ördükleri eldivenleri Karaçubuk İlk ve Ortaokul öğrencilerine hediye eden yaşlı kadınlar, paketlerin içerisine de kendi yazdıkları notları bıraktı. Yaşlılar ile genç kuşağı birleştirici bir proje kapsamında örülen atkı, bere ve eldivenler yaşları 6 ile 14 arasında değişen öğrencilere gönderilecek.

Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ni ziyaret eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, “Biz yaşlılar ile genç kuşağı birleştirici bir proje yapmak istedik. Yaşlılarımız da çok büyük bir hevesle kabul ettiler. Gençlerimiz, çocuklarımız için neler yapabiliriz diye düşündük. Kadınlarımız gençlere atkı, bere ve eldiven örmenin ellerinden geleceğini söylediler. Biz de yaşlılarımıza, çınarlarımıza seve seve katkıda bulunmak istedik. Destek vererek ve onların da emeğiyle birlikte bu birlikteliği sağlamış olduk. Üstelik paketlere kendi içlerinden gelen yazıları da yazdılar. Böylece gönülden gönüle bir köprü kurmuş olduk. Bizi çok mutlu eden bir proje oldu” dedi.

SOLHAN’DA NEDEN OLMASIN!

Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde yılda 5 triko ve 3 ile 5 arası da giyim kursu açılmaktadır. Açılan kurslarda da 15-20 arası kursiyer meslek öğrenmektedir.

Tuzla’da yaşlıların yaptığı çalışma ile çocuklar sevindirilirken Solhan’da da bu uygulamanın mümkün olabileceği görülüyor.

Solhan’da yıllık ortalama 8 adet triko ve giyim kursu açılması ve her kursta ise 15 kursiyerin meslek öğrenmesi durumunda yılda en az 120 kursiyer giyim veya triko mesleğini öğrenerek ürün yapabilecek duruma geliyorlar. Maddi imkânlardan dolayı kursiyerlerin yaptıkları ürünleri ya kendilerinin kullandığı ya da belli ücret karşılığında nakite çevirenlerin de az sayıda da olsa oldukları belirtiliyor.

Solhan’da ihtiyaç sahibi çocuklara yardımcı olmak adına Solhan Kaymakamlığı ve Solhan İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa yapacağı bir proje ile ilçedeki ihtiyaç sahibi yavrulara destek verilmesi sağlanabilir.

Her bir kursiyerin kurs boyunca yaptığı ürünlerden sadece bir ürünü ihtiyaç sahibi çocuklara ayılması durumunda bile yılda en az 120 çocuğa destek sunulması imkânı doğarken bu ürünler için malzeme desteğinin ise Solhan Kaymakamlığı tarafından karşılanması ile kursiyerlere de destek sunulmuş olacaktır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN